.
intermarche

intermarche


Opublikowano: 2017-12-07

Ul. Sienkiewicza. Dzięki słupkom piesi mają wygodniej, ale samochody parkują na ulicy.20 października rozpoczęły się intensywne prace przy przebudowanie chodnika na ulicy Sienkiewicza. Inwestycja warta około 200 tys. zł. obejmuje nie tylko wykonanie nowego chodnika, ale również montaż słupków uniemożliwiających bezmyślne parkowanie, które przy tej ulicy było codziennością i zmorą zarówno samych kierowców jak i przede wszystkim pieszych.


Na chwilę obecną nowy chodnik oraz słupki antyparkingowe pojawiły się tylko po jednej stronie ulicy. Nie ulega najmniejszej wątpliwości, że piesi mają teraz lepiej, przynajmniej jedną stroną ulicy mogą wreszcie, swobodnie przejść chodnikiem wzdłuż Sienkiewicza, nawet z wózkiem dziecięcym, co do tej pory nie było łatwe, a czasem nawet było to niemożliwe.

Kierowcy natomiast nie mogąc zaparkować na nowym chodniku, parkują samochody na ulicy. Tak jak to widać na powyższym zdjęciu przesłanym do nas przez czytelnika. Jeżeli po drugiej stronie ulicy również pojawią się słupki to będzie lepiej czy gorzej? Dla pieszych na pewno lepiej.

Wiadomo już, że w budżecie gminy na rok 2018 zabezpieczono kolejne 200 tys. zł na przebudowę chodnika po drugiej stronie ulicy. Czy tam również pojawią się słupki uniemożliwiające parkowanie? Tego jeszcze nie wiadomo.

 
Ul. Sienkiewicza. Dzięki słupkom piesi mają wygodniej, ale samochody parkują na ulicy. - zobacz zdjęcia
   
Bieg ku pamięci „Żołnierzy Wyklętych”  
Data: 4 marca 2018
Lokalizacja: Wieliczka

1 marca obchodzimy Narodowy Dzień Pamięci „Żołnierzy Wyklętych”, a 4 marca 2018 roku odbędzie się z tej okazji szósta ogólnopolska edycja Biegu „Tropem Wilczym”. Tym wydarzeniem chcemy oddać hołd i upamiętnić „Żołnierzy Wyklętych” działających w podziemiu antykomunistycznym i antysowieckim w latach 1944-1963 w obrębie przedwojennych granic RP.
Bieg ku pamięci „Żołnierzy Wyklętych”
7R Solna Wieliczka - UNI Opole  
Data: 17 lutego 2018
Lokalizacja: Wieliczka

Już w najbliższą sobotę 17 lutego w hali CER Solne Miasto nasza drużyna 7R Solna Wieliczka rozegra kolejny mecz. Tym razem przeciwnikiem wieliczanek będzie drużyna Uni Opole.
7R Solna Wieliczka - UNI Opole