.


leroymerlin

kabaret

Opublikowano: 2011-07-06

Ul. Sikorskiego w centrum miasta zamknięta


Wczoraj w centrum Wieliczki została zamknięta ulica Sikorskiego, a konkretnie jej odcinek od skrzyżowania z ulicą Powstania Warszawskiego, a Placem Kościuszki. Aby w tym momencie kierowcy dojechali do Rynku Górnego muszą wykazać się nieprzeciętną cierpliwością i znajomością miasta.

Zamknięcie tego odcinka ulicy Sikorskiego wiąże się z rozpoczęciem tam prac związanych z budową kanalizacji oraz prac w ramach programu rewitalizacji miasta. Na dzień dzisiejszy przewiduje się, że to kolejnie utrudnienie w centrum Wieliczki potrwa około 1,5 miesiąca. Jednak biorąc pod uwagę fakt, że prawie wszystkie terminy podawane jako zakończenie remontów ulegają przedłużeniu jest prawie pewne, że ulica Sikorskiego będzie zablokowana znacznie dłużej niż 1,5 miesiąca.

A skoro mowa o przedłużających się wielickich remontach, to główne skrzyżowanie w centrum Wieliczki ulic Powstania Warszawskiego i Goliana i Sikorskiego będzie zamknięte dłużej niż przewidywano. Skrzyżowanie to zostało wyłączone z ruchu 23 maja br. i miało być zamknięte przez dwa miesiące. Czyli przejezdne powinno być za około 2 tygodnie. Jednak już teraz wiadomo że potrwa znacznie dłużej. Prace będą tam trwały przez kolejne dwa miesiące. Tak więc kierowcy przez całe wakacje będą musieli w tym miejscu korzystać z prowizorycznej drogi ułożonej z betonowych płyt, która to na potrzeby remontu może zmieniać swoje położenie. Powodem przedłużenia remontu jest konieczność wykonania dodatkowych prac związanych z ujawnieniem katastrofalnego stanu magistral wodociągowej, na której to skorodowanych rurach pojawiają się dziury.

Aby nieco ułatwić trudne ostatnimi czasy życie kierowców w Wieliczce postanowiono nieco zmienić organizacje ruchu, aby jakoś w ogóle dało się dojechać do Rynku Górnego. I tak oto do Rynku Górnego można dojechać od ul. Plac Kościuszki i dalej przez nie zamknięty jeszcze odcinek ulicy Sikorskiego dochodzący do Rynku Górnego. Natomiast na ulicy Zamkowej wprowadzono ruch dwukierunkowy.Filmowe Walentynki  
Data: 14 lutego 2020
Lokalizacja: Wieliczka

Czekoladki, maskotki, serduszka – to wszystko już było na ubiegłoroczne Walentynki, na poprzednie też… Czas świętować w filmowym stylu. 14 lutego Kopalnia Soli „Wieliczka” zaprasza na niezapomnianą „Podziemną galę muzyki filmowej”.
Filmowe Walentynki
Bal Królewski A.D. 2020  
Data: 8 lutego 2020
Lokalizacja: Wieliczka

Burmistrz Miasta i Gminy Wieliczka, Powiatowa i Miejska Biblioteka Publiczna w Wieliczce, Centrum Edukacyjno - Rekreacyjnego „Solne Miasto” oraz Centrum Kultury i Turystyki w Wieliczce serdecznie zapraszają na Bal Królewski A.D. 2020, który odbędzie się 8 lutego 2020 roku o godzinie 19:00, w centrum Edukacyjno-Rekreacyjnym "Solne Miasto".
Bal Królewski A.D. 2020