. carrefour

cotton
Opublikowano: 2018-12-29

Ul. Wielicka. Wieliczanin wyciągnął pijanemu kierowcy kluczyki ze stacyjki.Godną pochwały i naśladowania postawą wykazał się mieszkaniec Wieliczki, który udaremnił nietrzeźwemu kierującemu dalszą jazdę. Do zdarzenia doszło 27 grudnia br. ok. godz. 21.30 w Krakowie.


Zgłaszający, jadąc swym pojazdem ul. Wielicką zwrócił uwagę na poruszającego się zygzakiem citroena. Wysoce prawdopodobne było, że prowadzący go mężczyzna jest pijany. Gdy obaj zatrzymali samochody na skrzyżowaniu, świadek bezzwłocznie skierował się do citroena, po czym wyciągnął ze stacyjki kluczyki, udaremniając właścicielowi auta dalszą jazdę. Na miejsce wezwani zostali funkcjonariusze Wydziału Ruchu Drogowego KMP w Krakowie. Badanie przeprowadzone przez policjantów wskazało, że kierujący citroenem miał 1,6 promila alkoholu w wydychanym powietrzu.

Pijanemu kierowcy zostało zatrzymane prawo jazdy. 53-latek odpowie także za prowadzenie pojazdu w stanie nietrzeźwości (art. 178a § 1 KK). Grozi mu do 2 lat pozbawienia wolności.

KWP w Krakowie
   

Spotkania podróżnicze  
Data: 23,25 kwietnia 2019
Lokalizacja: Wieliczka

Zapraszamy na spotkania podróżnicze ze zdobywcami nagrody ”Kolosy 2018”! Powiatowa i Miejska Biblioteka Publiczna w Wieliczce, Szkoła podstawowa w Sierczy oraz UKS Lider Siercza zapraszają na prelekcje podróżnicze.
Spotkania podróżnicze
V Gala Sportu Wielickiego  
Data: 7 kwietnia 2019
Lokalizacja: Wieliczka

W niedzielę 7 kwietnia 2019 r. o godz. 17:00 w CER "Solne Miasto" odbędzie się V Gala Sportu Wielickiego, którą poprowadzi Przemysław Babiarz. W programie m.in. pokazy sportowe czy wręczenie wyróżnień.
V Gala Sportu Wielickiego