. carrefour


Opublikowano: 2018-12-29

Ul. Wielicka. Wieliczanin wyciągnął pijanemu kierowcy kluczyki ze stacyjki.Godną pochwały i naśladowania postawą wykazał się mieszkaniec Wieliczki, który udaremnił nietrzeźwemu kierującemu dalszą jazdę. Do zdarzenia doszło 27 grudnia br. ok. godz. 21.30 w Krakowie.


Zgłaszający, jadąc swym pojazdem ul. Wielicką zwrócił uwagę na poruszającego się zygzakiem citroena. Wysoce prawdopodobne było, że prowadzący go mężczyzna jest pijany. Gdy obaj zatrzymali samochody na skrzyżowaniu, świadek bezzwłocznie skierował się do citroena, po czym wyciągnął ze stacyjki kluczyki, udaremniając właścicielowi auta dalszą jazdę. Na miejsce wezwani zostali funkcjonariusze Wydziału Ruchu Drogowego KMP w Krakowie. Badanie przeprowadzone przez policjantów wskazało, że kierujący citroenem miał 1,6 promila alkoholu w wydychanym powietrzu.

Pijanemu kierowcy zostało zatrzymane prawo jazdy. 53-latek odpowie także za prowadzenie pojazdu w stanie nietrzeźwości (art. 178a § 1 KK). Grozi mu do 2 lat pozbawienia wolności.

KWP w Krakowie
   

Bezpieczne Wakacje 2019  
Data: 23 czerwca 2019 r.
Lokalizacja: Wieliczka / Grabówki

Park Linowy Xtreme Park oraz Komenda Powiatowa Policji w Wieliczce zapraszają na wyjątkowe wydarzenie plenerowe BEZPIECZNE WAKACJE.
Bezpieczne Wakacje 2019
IX Festiwal Ludzi Pozytywnie Zakręconych  
Data: 16 czerwca 2019 r.
Lokalizacja: Wieliczka

Zbliża się IX edycja Festiwalu Ludzi Pozytywnie Zakręconych. Festiwal ten odbędzie się już 16 czerwca na Zamku Żupnym w Wieliczce.
IX Festiwal Ludzi Pozytywnie Zakręconych