.
Opublikowano: 2016-06-03

Ulewa nad Wieliczką – podsumowanieWe wtorek 31 maja 2016 r. strażacy na terenie powiatu wielickiego interweniowali 15 razy, z czego 9 dotyczyło intensywnych opadów deszczu.


Tego dnia niektóre ulice w centrum Wieliczki zamieniły się na jakiś czas w rzeki. Standardowo problem z przejazdem pojawił się pod wiaduktem kolejowym na ulicy Narutowicza, powstało tam małe jezioro. Również skrzyżowanie ulic Szpunara – Limanowskiego w centrum Wieliczki było zalane. Studzienki nie nadążały z odbieraniem wody. Skrzyżowanie zostało zamknięte, strażacy otwarli kratki studzienek, aby zwiększyć przepływ wody. Woda dała o sobie znać również na ulicy Goliana, tam jak i również przy ulicy Piłsudskiego doszło do podtopień budynków mieszkalnych. Strażacy z piwnicy wypompowywali wodę za pomocą pompy. Zalane zostało również pomieszczenie produkcyjne jednej z firm znajdującej się w Czarnochowicach. Tam również interweniowali strażacy, wypompowując wodę sięgająca na wysokość 10 cm.

Ulewa nad Wieliczką – podsumowanie - zobacz zdjęcia


   
Bezpieczne Wakacje 2019  
Data: 23 czerwca 2019 r.
Lokalizacja: Wieliczka / Grabówki

Park Linowy Xtreme Park oraz Komenda Powiatowa Policji w Wieliczce zapraszają na wyjątkowe wydarzenie plenerowe BEZPIECZNE WAKACJE.
Bezpieczne Wakacje 2019
IX Festiwal Ludzi Pozytywnie Zakręconych  
Data: 16 czerwca 2019 r.
Lokalizacja: Wieliczka

Zbliża się IX edycja Festiwalu Ludzi Pozytywnie Zakręconych. Festiwal ten odbędzie się już 16 czerwca na Zamku Żupnym w Wieliczce.
IX Festiwal Ludzi Pozytywnie Zakręconych