.
Opublikowano: 2016-06-03

Ulewa nad Wieliczką – podsumowanieWe wtorek 31 maja 2016 r. strażacy na terenie powiatu wielickiego interweniowali 15 razy, z czego 9 dotyczyło intensywnych opadów deszczu.


Tego dnia niektóre ulice w centrum Wieliczki zamieniły się na jakiś czas w rzeki. Standardowo problem z przejazdem pojawił się pod wiaduktem kolejowym na ulicy Narutowicza, powstało tam małe jezioro. Również skrzyżowanie ulic Szpunara – Limanowskiego w centrum Wieliczki było zalane. Studzienki nie nadążały z odbieraniem wody. Skrzyżowanie zostało zamknięte, strażacy otwarli kratki studzienek, aby zwiększyć przepływ wody. Woda dała o sobie znać również na ulicy Goliana, tam jak i również przy ulicy Piłsudskiego doszło do podtopień budynków mieszkalnych. Strażacy z piwnicy wypompowywali wodę za pomocą pompy. Zalane zostało również pomieszczenie produkcyjne jednej z firm znajdującej się w Czarnochowicach. Tam również interweniowali strażacy, wypompowując wodę sięgająca na wysokość 10 cm.

Ulewa nad Wieliczką – podsumowanie - zobacz zdjęcia


   
Kabaret Młodych Panów: To jest chore!  
Data: 26 października 2019
Lokalizacja: Wieliczka

"To jest chore" - najnowsza propozycja Kabaretu Młodych Panów, jak każdy ich program, dotyka kwestii społecznych, tego z czym spotykamy się na co dzień.
Kabaret Młodych Panów: To jest chore!
Koncert na 10 głosów  
Data: 21 września 2019
Lokalizacja: Wieliczka

21 września o godz. 19.00 na Rynku Górnym w Wieliczce usłyszymy najsłynniejsze arie i duety z oper i operetek - kompozycje G. Verdiego, S. Moniuszki, G. Bizeta, G. Rossiniego, J. Straussa, E. Kalmana, F. Lehara oraz wielu innych słynnych twórców w wykonaniu wybitnych artystów scen operowych i operetkowych.
Koncert na 10 głosów