.


leroy merlin

festiwal


kabaret

Opublikowano: 2011-04-12

Uroczystości rocznicowe 10 kwietnia w Wieliczce i Niepołomicach


10 kwietnia w pierwszą rocznicę katastrofy smoleńskiej w wielu parafiach naszego powiatu i nie tylko odbyły się uroczyste Msze Święte w intencji ofiar tragicznego lotu. Wielickimi plantami po mszy świętej w kościele św. Klemensa przeszła procesja pod Krzyż Katyński gdzie zapalono symboliczne znicze.

Jednak zanim zapłonęły znicze wspomniano wszystkich którzy znajdowali się na pokładzie prezydenckiego TU-154. W uroczystości tej brali udział przedstawiciele samorządu oraz mieszkańcy, natomiast oprawę muzyczną zapewnił chór śpiewaczy Lutnia oraz orkiestra dęta „Podstrolice”.

 
A komu droga otwarta do nieba – tym co służą Ojczyźnie. Ten cytat Jana Kochanowskiego był mottem obchodów I rocznicy katastrofy smoleńskiej w Niepołomicach. Organizatorem uroczystości było Stowarzyszenie Super Omnia Veritas. Uroczystość rozpoczęła się mszą św. w intencji Ojczyzny oraz ofiar katastrofy smoleńskiej w Kościele pod wezwaniem Dziesięciu Tysięcy Męczenników w Niepołomicach. Po mszy w asyście pocztów sztandarowych, harcerzy i zaproszonych gości (m.in. senatora RP Macieja Klimy, starosty Jacka Juszkiewicza, przewodniczącego Rady Miejskiej Marka Ciastonia) odsłonięto i poświęcono pamiątkową tablicę. O patriotyzmie, potrzebie jedności w związku z tym wydarzeniem, jak i o konieczności pamięci dla wszystkich ofiar tego tragicznego rejsu, które jechały przecież po to by uczcić pamięć pomordowanych tam 70 lat wcześniej przez sowieckie NKWD polskich oficerów mówił Marek Burda prezes Stowarzyszenia Super Omnia Veritas. Osłonięcia tablicy dokonał Senator RP Maciej Klima, poświęcenia ks. Stanisław Mika proboszcz niepołomickiej parafii. Tą patriotyczna uroczystość zakończyła pieśń „Boże coś Polskę”.

 7R Solna Wieliczka vs ENEA Energetyk Poznań  
Data: 29 lutego 2020
Lokalizacja: Wieliczka

Ostatni domowy mecz fazy zasadniczej już w najbliższą sobotę, czyli w wyjątkowy, dzień – 29 lutego.
7R Solna Wieliczka vs ENEA Energetyk Poznań
Filmowe Walentynki  
Data: 14 lutego 2020
Lokalizacja: Wieliczka

Czekoladki, maskotki, serduszka – to wszystko już było na ubiegłoroczne Walentynki, na poprzednie też… Czas świętować w filmowym stylu. 14 lutego Kopalnia Soli „Wieliczka” zaprasza na niezapomnianą „Podziemną galę muzyki filmowej”.
Filmowe Walentynki