. carrefour


Opublikowano: 2018-10-02

Uruchomiono nowe linie autobusowe. J1 z Wieliczki do Janowic oraz W1 z Wieliczki do Węgrzc Wielkich. Zobacz rozkłady jazdy.Wczoraj tj. 1 października 2018 roku zostały uruchomione dwie linie autobusowe wewnętrznej komunikacji gminnej. Kursowanie nowych linii w pierwszych tygodniach będzie bezpłatne, a rozkład jazdy ma być dostosowany do rozkładu jazdy Szybkiej Kolei Aglomeracyjnej.


Linia autobusowa ,,J1” pojedzie do Janowic, po trasie: stacja PKP „Wieliczka Rynek Kopalnia” - ulice Klaśnieńska, Kościuszki, Jedynaka – Grabówki- Siercza - Koźmice Wielkie – Janowice.

Linia autobusowa „W1” – pojedzie do Węgrzc Wielkich po trasie: „Wieliczka Rynek Kopalnia” -Lednica Górna- Sułków - Mała Wieś - Strumiany - Węgrzce Wielkie pętla.

Od poniedziałku do piątku obie linie będą miały 18 kursów. W weekendy natomiast co dwie godziny. Uruchomienie tych dwóch linii to dopiero początek, po dostarczeniu przez firmę SOLARIS zakupnych przez gminę Wieliczka autobusów, uruchomione zostaną kolejne linie. W przyszłym roku wewnętrzna komunikacja gminy Wieliczka zostanie uruchomiona na kolejnych 7 trasach.

Poniżej zamieszczamy aktualny rozkład jazdy linii J1 oraz W1:

- Rozkład jazdy linii W1 (od poniedziałku do piątku)
- Rozkład jazdy linii W1 (soboty, niedziele i święta)

- Rozkład jazdy linii J1 (od poniedziałku do piątku)
- Rozkład jazdy linii J1 (soboty, niedziele i święta)
   

9. Wielickie Dyktando  
Data: 15 czerwca 2019 r.
Lokalizacja: Wieliczka

15 czerwca 2019 roku o godz. 11:00, w sali kinowej Wielickiej Mediateki, rozpoczną się zmagania dziewiątej edycji lokalnego konkursu ortograficznego. W tym roku autorem tekstu będzie dr hab. Mirosława Mycawka.
9. Wielickie Dyktando
Rozmowy przy wspólnym stole...  
Data: 29 maja 2019 r.
Lokalizacja: Wieliczka

Serdecznie zapraszamy wszystkich mieszkańców: dzieci, młodzież, dorosłych na czwarte spotkanie w cyklu: "Rozmowy przy wspólnym stole - NIE MA DZIECI, SA LUDZIE, które odbędzie się w Wielickiej Mediatece, w dniu 29 maja 2019 roku, o godzinie 10:00. W rozmowie gościnny udział wezmą dzieci z Przedszkola Samorządowego nr 2 w Wieliczce.
Rozmowy przy wspólnym stole...