.


leroymerlin

Opublikowano: 2010-08-07

Utrudnienia związane z przejazdem kolarzy 67. Tour de Pologne


Dziś odbędzie się siódmy, ostatni etap 67. Tour de Pologne wiodący z Nowego Targu do Krakowa. Peleton przejedzie przez Wieliczkę, dlatego też mieszkańcy naszego miasta zarówno ci zmotoryzowani jak i ci korzystający z komunikacji miejskiej muszą się liczyć z utrudnieniami w ruchu.

Kolarze przyjadą do naszego miasta od strony Gdowa, dlatego też ulice: Gdowską, J. Słowackiego, Powstania Warszawskiego, Daniłowicza, Klaśnieńska, Janińska, T. Kościuszki oraz Krakowską zostaną wyłączone z ruchu od około godziny 16:30 do około godziny 18:30.

W związku z tym, iż peleton do Krakowa uda się drogą krajową numer 4, a w samym Krakowie będzie się poruszał m.in. ulicą Wielicką na pewien czas zostanie również wstrzymany ruch autobusowy. Jak poinformował krakowski ZiKIT, wielickie linie nr. 204, 244 oraz 304 w momencie wyłączenia ruchu do Krakowa będą miały obowiązek wstrzymywać swoją trasę na pętli w Wieliczce.

W samym Krakowie przejazd peletonu odbędzie się pomiędzy godz. 17.30 a godz. 18.30 następującą trasą: ul. Wielicka (jezdnia w kierunku centrum), ul. Kamieńskiego (jezdnia w kierunku centrum), Rondo Matecznego, ul. Konopnickiej (jezdnia w kierunku centrum), Most Dębnicki, ul. Zwierzyniecka, ul. Powiśle, ul. Podzamcze, ul. św. Idziego, ul. Grodzka, Rynek Główny, ul. św. Anny, ul. Studencka, ul. Garncarska, ul. Krupnicza, al. Mickiewicza (jezdnia „pod prąd" w kierunku Hotelu Cracovia), al. 3 Maja, ul. Piastowska, ul. Królowej Jadwigi, al. Focha.

W celu zmniejszenia uciążliwości związanej z wyścigiem dla mieszkańców miasta Krakowa w ciągu ulicy Wielickiej na odcinku od skrzyżowania z ul. Teligi do skrzyżowania z ul. Kamieńskiego utrzymany zostanie dla ruchu pojazdów skrajny prawy pas ruchu oraz na ul. Królowej Jadwigi na odcinku od skrzyżowania z ul. Piastowską do skrzyżowania z al. Focha udostępniony będzie przejazd w kierunku Salwatora.

Na wszystkich skrzyżowaniach z ulicami dolotowymi do trasy wyścigu w trakcie przejazdu peletonu nastąpią chwilowe przerwy w ruchu.

W związku z koniecznością przygotowania zabezpieczeń końcowego odcinka etapu oraz imprezami towarzyszącymi w dniu 07.08.2010r. :
- o godz. 5.30 nastąpi wyłączenie z ruchu pojazdów indywidualnych al. 3 Maja (kursować będzie komunikacja zbiorowa w obu kierunkach);
- o godz. 6.00 nastąpi zamknięcie al. Focha, oraz ul. Kałuży;
- ok. godz. 14.00 nastąpi całkowite zamknięcie Al. 3 Maja oraz ul. Piastowskiej na odcinku od Cichego Kącika do ul. Królowej Jadwigi;
Przywrócenie do ruchu ogólnego ul. Piastowskiej nastąpi ok. godz. 19.30, al. Focha, Al. 3 Maja oraz ul. Kałuży ok. godz. 22.00,
Ponadto znakami B-36 została wyłączona możliwość zatrzymywania się i postoju pojazdów na następujących ulicach:
- Powiśle, Podzamcze, św. Idziego, Grodzka, św. Anny, Studencka, Garncarska (na odcinku od skrzyżowania z ul. Studencką do ul. Krupniczej), Krupnicza (na odcinku od ul. Garncarskiej do al. Mickiewicza) - dniu 07.08.2010r. w godz. 7.00 - 20.00,
- al. Focha - cały dzień 07.08.2010r.,
- al. 3 Maja - w dniu 06.08.2010r. od godz. 20.00 oraz cały dzień w dniu 07.08.2010r.

Więcej informacji na temat chwilowo wstrzymanych lub tez zmienionych tras pojazdów krakowskiej komunikacji miejskiej można znaleźć w klikając tym miejscu -
 http://www.zikit.krakow.pl/aktualnosci/utrudnienia/2024-67-tour-de-pologne
7R Solna Wieliczka vs ENEA Energetyk Poznań  
Data: 29 lutego 2020
Lokalizacja: Wieliczka

Ostatni domowy mecz fazy zasadniczej już w najbliższą sobotę, czyli w wyjątkowy, dzień – 29 lutego.
7R Solna Wieliczka vs ENEA Energetyk Poznań
Filmowe Walentynki  
Data: 14 lutego 2020
Lokalizacja: Wieliczka

Czekoladki, maskotki, serduszka – to wszystko już było na ubiegłoroczne Walentynki, na poprzednie też… Czas świętować w filmowym stylu. 14 lutego Kopalnia Soli „Wieliczka” zaprasza na niezapomnianą „Podziemną galę muzyki filmowej”.
Filmowe Walentynki