.
partnerrtv

dacia

Opublikowano: 2017-10-31

Uważajcie kogo wpuszczacie do domu i co podpisujecieJuż wielokrotnie na naszej stronie informowaliśmy i przestrzegaliśmy przed potencjalnymi oszustami i naciągaczami, którzy przeważnie starszym osobom podsuwają różnego rodzaju umowy do podpisu np. na rzekomo niższe ceny energii. Tym razem przestrzegamy przed akcją z telefonami.


Niedawno skontaktowała się z nami Pani Agata i poinformowała o podejrzanych telefonach i wizytach osób z firm telekomunikacyjnych na terenie Wieliczki. Jak pisze do nas:

"... zadzwoniono do mojej babci, do jej koleżanki oraz chyba też do babci znajomego (generalnie same starsze osoby), jakaś miła pani przedstawiająca się, że niby dzwoni z jakiejś telekomunikacji (babcia nie pamiętała dokładnie). I ta pani poinformowała, że w poniedziałek, czyli dzisiaj popołudniu przyjdzie jakiś pan, będzie mieć nawet identyfikator i będzie sprawdzał linię telefoniczną/kable czy nadają się na sygnał cyfrowy (zamiast analogowego), czy coś w tym stylu. Ponadto będzie też sprawdzał telefony stacjonarne i jeśli będą stare to ponoć za darmo wymienią na nowe...."

Pani Agata postanowiła to sprawdzić, ponieważ często kończy się to w ten sposób, że ktoś przychodzi, przedstawia się, że jest z firmy X, starsza osoba wierzy i podpisuje dokumenty. Po czym dostaje fakturę od zupełnie innej firmy na najczęściej wysoką kwotę i na odwołanie się jest już za późno. Skontaktowała się z Orange (gdzie babcia ma telefon) i usłyszała, że absolutnie nie robią takich kontroli i nie sprawdzają niczego w Wieliczce.

Warto ostrzec swoich bliskich czy sąsiadów, osoby starsze, że tego typu akcje mogą mieć obecnie miejsce w Wieliczce.


   
Wystawa: Siła pasji. Alfons Długosz 1902-1975  
Data: 16.XI.2017 - 28.II.2018
Lokalizacja: Wieliczka

Wystawa „Siła pasji. Alfons Długosz 1902-1975” prezentowana w Zamku Żupnym i kopalni soli od 16 listopada 2017 do 28 lutego 2018 roku, ukazuje ponad 100 obrazów, rysunków, fotografii, dokumentów oraz pamiątek twórcy wielickiego Muzeum, artysty plastyka i fotografika, Alfonsa Długosza.
Wystawa: Siła pasji. Alfons Długosz 1902-1975
Kryminalna afera w XVI-wiecznej Wieliczce  
Data: 16 listopada 2017
Lokalizacja: Wieliczka

16 listopada 2017 roku Miasto i Gmina Wieliczka oraz wielicka biblioteka zapraszają na spotkanie autorskie z Mariuszem Wollnym, autorem książki Kacper Ryx. Zapętleni – kryminalnej afery w XVI-wiecznej Wieliczce.
Kryminalna afera w XVI-wiecznej Wieliczce