.
Opublikowano: 2013-02-11

Użycie broni palnej


W piątek /08.02.13r./ około godz. 20:50 policja została wezwana do włamania do jednego z domów znajdującego się na terenie gminy Biskupice. Według informacji przekazanych dyżurnemu sprawca podczas włamania mógł mieć przy sobie broń palną i tuż po dokonaniu przestępstwa miał uciec w kierunku lasu.

Na miejsce natychmiast został skierowany radiowóz. W pobliżu miejsca zdarzenia policjanci napotkali stojącego na drodze mężczyznę, który miał w ręce przedmiot przypominający broń i kierował go w ich stronę. Mężczyzna celował w stronę policjantów grożąc, że ich zabije. Policjanci wzywali mężczyznę do odrzucenia broni, uprzedzili go, że będą strzelać jeśli nie zastosuje się do poleceń – kiedy w dalszym ciągu nie reagował na słowa policjantów oddano dwa strzały ostrzegawcze, po których mężczyzna opuścił broń w kierunku ziemi. Został zatrzymany. Po przebadaniu okazało się, że był pijany. Miał 2,18 promila alkoholu. Policjanci ustalili, że tego wieczoru spożywał alkohol w trakcie imprezy, po której dotarł do jednego z domów w którym zdewastował drzwi a następnie rozbijając szybę w oknie przedostał się do wnętrza. Uderzył mieszkankę domu (78-letnią kobietę), powybijał szyby w drzwiach i uciekł. W sobotę 22 latek usłyszał zarzuty : kierowania gróźb pozbawienia życia, uszkodzenia mienia oraz uszkodzenia ciała. Dobrowolnie poddał się karze /rok pozbawienia wolności z warunkowym zawieszeniem wykonania kary na okres próby lat pięciu, dozór kuratora, zobowiązanie do naprawienia szkody oraz powstrzymywanie od spożywania alkoholu/.Bezpieczne Wakacje 2019  
Data: 23 czerwca 2019 r.
Lokalizacja: Wieliczka / Grabówki

Park Linowy Xtreme Park oraz Komenda Powiatowa Policji w Wieliczce zapraszają na wyjątkowe wydarzenie plenerowe BEZPIECZNE WAKACJE.
Bezpieczne Wakacje 2019
IX Festiwal Ludzi Pozytywnie Zakręconych  
Data: 16 czerwca 2019 r.
Lokalizacja: Wieliczka

Zbliża się IX edycja Festiwalu Ludzi Pozytywnie Zakręconych. Festiwal ten odbędzie się już 16 czerwca na Zamku Żupnym w Wieliczce.
IX Festiwal Ludzi Pozytywnie Zakręconych