.


leroymerlin

kabaret

Opublikowano: 2019-09-23

V Ogólnopolska Noc Bibliotek już 5 październikaWystęp kabaretu AD HOC, strefa HI-TECH, warsztaty z robotyki, walki robotów, możliwość zabawy dronami, laserem, okularami VR czy drukarką 3D to tylko niektóre z atrakcji jakie Wielicka Biblioteka przygotowała dla Państwa na Noc Bibliotek.


5 października 2019 zapraszamy do udziału w kolejnej, piątej już odsłonie ogólnopolskiej akcji NOC BIBLIOTEK. W tym roku impreza odbywać się będzie pod hasłem „Znajdźmy wspólny język”. Wielicka biblioteka jak co roku przystąpiła do akcji, otwierając dla was nocą swoje podwoje i przygotowując szereg niesamowitych atrakcji, gdzie każdy niezależnie od wieku znajdzie coś dla siebie.

Otwarcie wieczoru to warsztaty dla kobiet z cyklu Damska Torebka, podczas których będziemy rozmawiać o tworzeniu świata opartego na szacunku, o języku i komunikacji międzyludzkiej, które są w nim niezbędne. Młodszych gości zaprosimy na warsztaty robotyki, które przeprowadzi dla nas Akademia Klocków LEGO. Fanów zabaw słownych zainteresuje z pewnością występ gwiazdy wieczoru: Kabaretu AD HOC, który specjalnie dla Państwa zaprezentuje wieczór komedii improwizowanej. Entuzjastów innowacyjności i nowych technologii zapraszamy podczas trwania całej Nocy Bibliotek do otwartej strefy Hi-Tech. Przetestować będzie można m.in. drony, laser, okulary VR, drukarkę 3D, Photony, konstrukcje autorskie wydziału mechatroniki z ZS w Dobczycach czy wziąć udział w walkach robotów.

PROGRAM IMPREZY:

18:30 DAMSKA TOREBKA – warsztaty „Jak znaleźć wspólny język, czyli o tworzeniu świata opartego na szacunku do siebie i innych” /sala konferencyjna – obowiązują zapisy/

19:00 AKADEMIA KLOCKÓW LEGO WeDo dla dzieci w wieku 5-8 lat / sala B1 – obowiązują zapisy/

20:30 AKADEMIA KLOCKÓW LEGO Mindstorms dla dzieci w wieku 9-12 lat / sala B1 – obowiązują zapisy/

20:30 GWIADZA WIECZORU – występ kabaretu AD HOC / sala kinowa – wstęp wolny/

19:00 – 23:00 STREFA HI-TECH – drony, walki robotów, roboty do sterowania i zabawy, drukarka 3D, pokaz urządzenia laserowego, zabawy z Photonami, okulary VR, wiertarka na manipulatorze typu SCARA, manipulator przegubowy RRR, kosiarka do trawy sterowana smartphonem, model łazika marsjańskiego „Curiosity”, narzędzia do wspomagania nauki projektowania i programowania systemów mechatronicznych wykorzystujące technologię VR itp. / Hol Mediateki – wstęp wolny/

Aktywnych fanów czytania zapraszamy również do korzystania z Wypożyczalni Głównej oraz Wypożyczalni dla Dzieci naszej książnicy, które specjalnie dla Państwa otworzą swoje drzwi w godzinach 18:30-23:00.

Zapisy na warsztaty: telefonicznie pod nr: 12 385 8810 lub osobiście w wypożyczalniach wielickiej biblioteki. Wstęp na wszystkie wydarzenia Nocy Bibliotek jest bezpłatny.

Autor : AB
   

Filmowe Walentynki  
Data: 14 lutego 2020
Lokalizacja: Wieliczka

Czekoladki, maskotki, serduszka – to wszystko już było na ubiegłoroczne Walentynki, na poprzednie też… Czas świętować w filmowym stylu. 14 lutego Kopalnia Soli „Wieliczka” zaprasza na niezapomnianą „Podziemną galę muzyki filmowej”.
Filmowe Walentynki
Bal Królewski A.D. 2020  
Data: 8 lutego 2020
Lokalizacja: Wieliczka

Burmistrz Miasta i Gminy Wieliczka, Powiatowa i Miejska Biblioteka Publiczna w Wieliczce, Centrum Edukacyjno - Rekreacyjnego „Solne Miasto” oraz Centrum Kultury i Turystyki w Wieliczce serdecznie zapraszają na Bal Królewski A.D. 2020, który odbędzie się 8 lutego 2020 roku o godzinie 19:00, w centrum Edukacyjno-Rekreacyjnym "Solne Miasto".
Bal Królewski A.D. 2020