.


leroymerlin

kabaret

Opublikowano: 2013-08-27

VII Wielickie Miodobranie już za nami


Zgodnie z coroczną tradycją w ostatnią niedzielę sierpnia na wielickim rynku odbyło się VII WIELICKIE MIODOBRANIE kultywujące wielickie tradycje pszczelarskie. Uroczystości rozpoczęły się mszą świętą w intencji pszczelarzy, po której nastąpił przemarsz pocztów sztandarowych, władz Miasta i Gminy Wieliczka oraz......zaproszonych gości, pod przewodnictwem Orkiestry Dętej „Podstolice” na wielicki rynek, na którym Burmistrz Miasta i Gminy Wieliczka dokonał uroczystego otwarcia. Podczas Wielickiego Miodobrania został zorganizowany konkurs na najlepsza prezentację stoiska produktów pszczelich w którym zwyciężyło „Gospodarstwo Pszczelarskie” Pana Jacka Smoronia otrzymując Puchar Starosty Wielickiego. Puchar Burmistrza Miasta i Gminy Wieliczka zdobył Pan Roman Szlachta – właściciel Pasieki „Nad Świdówką” , III miejsce i puchar Dyrektora CKiT otrzymała Pasieka „Z Misiem” - Bronisława Łukasika. Mieszkańcy podczas trwania imprezy mogli nabyć i zdegustować wyroby pszczelarskie, podziwiać rękodzieło artystyczne, oraz wysłuchać prelekcji Jana Ślósarza mówiącej o roli pszczół w przyrodzie oraz o miodzie i produktach pszczelich.


.......  VII Wielickie Miodobranie uświetniły występy artystyczne Zespołu Pieśni i Tańca „Sułkowianie”, Zespołu Pieśni i Tańca „Raciborsko” oraz Dziecięco – Młodzieżowego Zespołu Folklorystycznego z Kokotowa. Nie zabrakło również wielu atrakcji dla najmłodszych, wśród których znalazł się spektakl „Calineczka” oraz zabawy z Misiem Kubusiem a także konkursy z nagrodami. Na zakończenie Miodobrania mieszkańcy mogli obejrzeć pokaz walk Samurajów oraz pokaz gimnastyki artystycznej w wykonaniu dzieci i młodzieży z UKS „Gimnazjon”  

CKiT

VII Wielickie Miodobranie - zobacz fotorelację

 
Filmowe Walentynki  
Data: 14 lutego 2020
Lokalizacja: Wieliczka

Czekoladki, maskotki, serduszka – to wszystko już było na ubiegłoroczne Walentynki, na poprzednie też… Czas świętować w filmowym stylu. 14 lutego Kopalnia Soli „Wieliczka” zaprasza na niezapomnianą „Podziemną galę muzyki filmowej”.
Filmowe Walentynki
Bal Królewski A.D. 2020  
Data: 8 lutego 2020
Lokalizacja: Wieliczka

Burmistrz Miasta i Gminy Wieliczka, Powiatowa i Miejska Biblioteka Publiczna w Wieliczce, Centrum Edukacyjno - Rekreacyjnego „Solne Miasto” oraz Centrum Kultury i Turystyki w Wieliczce serdecznie zapraszają na Bal Królewski A.D. 2020, który odbędzie się 8 lutego 2020 roku o godzinie 19:00, w centrum Edukacyjno-Rekreacyjnym "Solne Miasto".
Bal Królewski A.D. 2020