.
wse

wse


Opublikowano: 2017-06-28

VIII Turniej Szachowy im. Królowej JadwigiW sobotę 10 czerwca podczas X Festynu Rodzinnego w Szkole Podstawowej w Sierczy odbył się VIII Turniej Szachowy im. Królowej Jadwigi. W tym roku do rywalizacji przystąpiło 59 chłopców i 26 dziewczynek z całej małopolski. Turniej rozgrywany był na dystansie 7 rund systemem szwajcarskim.


Patronat nad zawodami objęli: Burmistrz Miasta i Gminy Wieliczka Pan Artur Kozioł, Prezes Małopolskiego Związku Szachowego Pan Jan Kusina, a także Centrum Kultury i Turystyki w Wieliczce. Zawody sędziowali: Pan Jerzy Cholewa, Pan Kamil Baryczka, Pani Kinga Siwek i Pan Damian Obrzud.

Po bardzo pasjonujących pojedynka ostatecznie najlepsi okazali się:

W grupie dziewczynek:
1. Maria Baran z MKS MOS Wieliczka,
2. Zuzanna Matusik z UKS Hetman Koronny Trzebinia,
3. Weronika Niziołem z UKS Goniec Staniątki,

Najlepszą dziewczynką z rocznika 2010 i mł. została Blanka Polakiewicz z UKS Czarny Koń Olkusz, a najlepszą zawodniczką ze SP w Sierczy została Anna Ślusarczyk z klasy 3c.

W grupie chłopców:
1. Grzegorz Druzgała z UKS Goniec Staniątki,
2. Krzysztof Baran z MKS MOS Wieliczka,
3. Franciszek Kozłowski z MKS MOS Wieliczka,

Najlepszym zawodnikiem z rocznika 2010 i mł. został Karol Kozak z UKS Goniec Staniątki, a najlepszym zawodnikiem z SP w Sierczy został Jakub Smoszna z klasy 2a. Dodatkowo dużo osób zdobyło swoje pierwsze w życiu kategorie lub podniosło swoją kategorię szachową.

Wszystkim gratulujemy.

Klikając w poniższe galerie można obejrzeć zdjęcia z tego wydarzenia.

- galeria 1
- galeria 2

Wszystkie wyniki można znaleźć na stronach turniejowych:

grupa chłopców
grupa dziewczynek
SP w Sierczy
   

Kabaret Młodych Panów: To jest chore!  
Data: 26 października 2019
Lokalizacja: Wieliczka

"To jest chore" - najnowsza propozycja Kabaretu Młodych Panów, jak każdy ich program, dotyka kwestii społecznych, tego z czym spotykamy się na co dzień.
Kabaret Młodych Panów: To jest chore!
Koncert na 10 głosów  
Data: 21 września 2019
Lokalizacja: Wieliczka

21 września o godz. 19.00 na Rynku Górnym w Wieliczce usłyszymy najsłynniejsze arie i duety z oper i operetek - kompozycje G. Verdiego, S. Moniuszki, G. Bizeta, G. Rossiniego, J. Straussa, E. Kalmana, F. Lehara oraz wielu innych słynnych twórców w wykonaniu wybitnych artystów scen operowych i operetkowych.
Koncert na 10 głosów