. carrefour


Opublikowano: 2018-11-29

W GABINECIE FILMOWYCH CIENI: „Blue Velvet”W małej miejscowości rodem z amerykańskich seriali pewien chłopak znajduje odcięte ucho. Rozpoczyna własne śledztwo, które prowadzi go w mroczne realia skryte za sielankową fasadą. Tak zaczyna się jeden z najlepszych filmów Davida Lyncha, mistrza filmowej gry i niepokoju, twórcy między innymi kultowego "Twin Peaks".


Niezwykły klimat, spiętrzenie sytuacji pełnych grozy i absurdu to zabiegi typowe dla reżysera, który z pasją dekonstruuje rzeczywistość, pokazując, że kryje ona w sobie dużo więcej, niż to co widać na powierzchni. Film z chwilą premiery wzbudził gorące emocje, od uwielbienia do żądań wycofania go z ekranów. Dziś to już obraz uznawany za jedno z największych dokonań Lyncha, a „lynchowszczyzna” - czyli wszystko co w filmie dziwne i niezrozumiałe, dzięki niemu na stałe weszła do kanonu języka filmowego.

Na seans zapraszamy 8 grudnia 2018 r. o godz. 19.00. Wstęp 1 zł.

/Centrum Kultury i Turystyki w Wieliczce/

   

Bezpieczne Wakacje 2019  
Data: 23 czerwca 2019 r.
Lokalizacja: Wieliczka / Grabówki

Park Linowy Xtreme Park oraz Komenda Powiatowa Policji w Wieliczce zapraszają na wyjątkowe wydarzenie plenerowe BEZPIECZNE WAKACJE.
Bezpieczne Wakacje 2019
IX Festiwal Ludzi Pozytywnie Zakręconych  
Data: 16 czerwca 2019 r.
Lokalizacja: Wieliczka

Zbliża się IX edycja Festiwalu Ludzi Pozytywnie Zakręconych. Festiwal ten odbędzie się już 16 czerwca na Zamku Żupnym w Wieliczce.
IX Festiwal Ludzi Pozytywnie Zakręconych