. majowapark

Opublikowano: 2018-11-29

W GABINECIE FILMOWYCH CIENI: „Blue Velvet”W małej miejscowości rodem z amerykańskich seriali pewien chłopak znajduje odcięte ucho. Rozpoczyna własne śledztwo, które prowadzi go w mroczne realia skryte za sielankową fasadą. Tak zaczyna się jeden z najlepszych filmów Davida Lyncha, mistrza filmowej gry i niepokoju, twórcy między innymi kultowego "Twin Peaks".


Niezwykły klimat, spiętrzenie sytuacji pełnych grozy i absurdu to zabiegi typowe dla reżysera, który z pasją dekonstruuje rzeczywistość, pokazując, że kryje ona w sobie dużo więcej, niż to co widać na powierzchni. Film z chwilą premiery wzbudził gorące emocje, od uwielbienia do żądań wycofania go z ekranów. Dziś to już obraz uznawany za jedno z największych dokonań Lyncha, a „lynchowszczyzna” - czyli wszystko co w filmie dziwne i niezrozumiałe, dzięki niemu na stałe weszła do kanonu języka filmowego.

Na seans zapraszamy 8 grudnia 2018 r. o godz. 19.00. Wstęp 1 zł.

/Centrum Kultury i Turystyki w Wieliczce/

   

Cyberprzemoc - jak jej przeciwdziałać?  
Data: 6 marca 2019
Lokalizacja: Wieliczka

Serdecznie zapraszamy wszystkich mieszkańców: młodzież 16+, nauczycieli, pedagogów, rodziców, dorosłych, seniorów na trzecie spotkanie w cyklu "Rozmowy przy wspólnym stole", pod hasłem: CYBERPRZEMOC – JAK JEJ PRZECIWDZIAŁAĆ? Wielicka Mediateka, 6 marca 2019 roku, o godzinie 18:00.
Cyberprzemoc - jak jej przeciwdziałać?
Alfabet Zgody. Bo tylko TAK, znaczy TAK.  
Data: 6 marca 2019
Lokalizacja: Wieliczka

Burmistrz Wieliczki, Powiatowa i Miejska Biblioteka Publiczna w Wieliczce oraz Miejsko Gminny Ośrodek Pomocy Społecznej zapraszają na cykl wydarzeń organizowanych w ramach Tygodnia Zgody we współpracy z Fundacją Autonomia oraz Ośrodkiem Badań nad Mediami Uniwersytetu Pedagogicznego im. KEN w Krakowie pod hasłem: „ALFABET ZGODY”, 6 marca 2019 r.
Alfabet Zgody. Bo tylko TAK, znaczy TAK.