.


leroymerlin

kabaret

Opublikowano: 2015-07-21

W GABINECIE FILMOWYCH CIENI: „Manhattan”, reż. Woody Allen - relacja


Nazywany mistrzem kina i geniuszem komedii – Woody Allen to postać znana każdemu, podobnie jak jego dzieła, które od kilkudziesięciu już lat bawią, wzruszają i skłaniają do refleksji nad współczesnym światem. 

Fot. CKiT/Agnieszka Rogalska

Nie inaczej jest w przypadku filmu „Manhattan”, który obejrzeliśmy na wielickim Rynku w piątkowy wieczór podczas kolejnego spotkania z cyklu W GABINECIE FILMOWYCH CIENI. Jak zawsze krótkie wprowadzenie do filmu połączone z podsumowaniem twórczości Woody`ego Allena przygotowała filmoznawczyni Katarzyna Adolf.

Dla miłośników kina w najlepszym wydaniu dobra wiadomość – w sierpniu spotykamy się na Rynku Górnym w Wieliczce aż dwa razy. 8 sierpnia zaprezentujemy „Dwunastu gniewnych ludzi”, reż. Sidney Lumet, a 22 sierpnia przedwojenny film niemy „Berlin: Symfonia wielkiego miasta” z muzyką na żywo w wykonaniu zespołu Agressiva 69.

Pamiętajcie, że przez całe lato realizujemy projekt RYNEK W CENTRUM KULTURY. Wiele będzie się więc jeszcze działo na Rynku Górnym w Wieliczce, bo - parafrazując słowa mistrza Woody`ego Allena - wiele to nasza ulubiona liczba…

CKiT

W GABINECIE FILMOWYCH CIENI: „Manhattan”, reż. Woody Allen - relacja - zobacz zdjęcia