.
Opublikowano: 2017-04-21

W gabinecie filmowych cieni: „Przełamując fale”


„Przełamując fale” to zdecydowanie jeden z najlepszych filmów lat 90, niezmiennie aktualny i dziś. Jeden z tych, które nie pozostawiają widza obojętnym, poruszając szczerością, odwagą i siłą emocjonalnego wyrazu.

Historia Bess z małej społeczności i jej walce o męża to uniwersalna opowieść o miłości i bezgranicznym oddaniu, a zarazem niemal przypowieść religijna; problem wiary odgrywa bowiem w historii kluczową rolę. Ten niezwykły film porusza do żywego, dociera w najgłębsze zakamarki, zmusza do zadawania pytań, nie ma w dotychczasowej historii kina wielu takich filmów - równocześnie tak metafizycznych i przy tym emocjonalnie autentycznych. Wielkie kino Larsa von Triera ze wspaniałą rolą Emily Watson w roli Bess już 29 kwietnia o godzinie 19.00 w Centrum Kultury i Turystyki w Wieliczce. Zapraszamy! 

Centrum Kultury i Turystyki w Wieliczce
Bezpieczne Wakacje 2019  
Data: 23 czerwca 2019 r.
Lokalizacja: Wieliczka / Grabówki

Park Linowy Xtreme Park oraz Komenda Powiatowa Policji w Wieliczce zapraszają na wyjątkowe wydarzenie plenerowe BEZPIECZNE WAKACJE.
Bezpieczne Wakacje 2019
IX Festiwal Ludzi Pozytywnie Zakręconych  
Data: 16 czerwca 2019 r.
Lokalizacja: Wieliczka

Zbliża się IX edycja Festiwalu Ludzi Pozytywnie Zakręconych. Festiwal ten odbędzie się już 16 czerwca na Zamku Żupnym w Wieliczce.
IX Festiwal Ludzi Pozytywnie Zakręconych