.
wse

wse


Opublikowano: 2017-04-21

W gabinecie filmowych cieni: „Przełamując fale”


„Przełamując fale” to zdecydowanie jeden z najlepszych filmów lat 90, niezmiennie aktualny i dziś. Jeden z tych, które nie pozostawiają widza obojętnym, poruszając szczerością, odwagą i siłą emocjonalnego wyrazu.

Historia Bess z małej społeczności i jej walce o męża to uniwersalna opowieść o miłości i bezgranicznym oddaniu, a zarazem niemal przypowieść religijna; problem wiary odgrywa bowiem w historii kluczową rolę. Ten niezwykły film porusza do żywego, dociera w najgłębsze zakamarki, zmusza do zadawania pytań, nie ma w dotychczasowej historii kina wielu takich filmów - równocześnie tak metafizycznych i przy tym emocjonalnie autentycznych. Wielkie kino Larsa von Triera ze wspaniałą rolą Emily Watson w roli Bess już 29 kwietnia o godzinie 19.00 w Centrum Kultury i Turystyki w Wieliczce. Zapraszamy! 

Centrum Kultury i Turystyki w Wieliczce
Kabaret Młodych Panów: To jest chore!  
Data: 26 października 2019
Lokalizacja: Wieliczka

"To jest chore" - najnowsza propozycja Kabaretu Młodych Panów, jak każdy ich program, dotyka kwestii społecznych, tego z czym spotykamy się na co dzień.
Kabaret Młodych Panów: To jest chore!
Koncert na 10 głosów  
Data: 21 września 2019
Lokalizacja: Wieliczka

21 września o godz. 19.00 na Rynku Górnym w Wieliczce usłyszymy najsłynniejsze arie i duety z oper i operetek - kompozycje G. Verdiego, S. Moniuszki, G. Bizeta, G. Rossiniego, J. Straussa, E. Kalmana, F. Lehara oraz wielu innych słynnych twórców w wykonaniu wybitnych artystów scen operowych i operetkowych.
Koncert na 10 głosów