.
Opublikowano: 2012-03-05

W katastrofie kolejowej pod Szczekocinami zginął Wieliczanin


Jedną ze śmiertelnych ofiar katastrofy kolejowej pod Szczekocinami był kierownik pociągu InterRegio – 50 letni Benedykt Szmidt, mieszkaniec Wieliczki. Pracował jako kolejarz blisko 30 lat. Pracę w dniu tragedii (przyp. 03.03.2012 r.) rozpoczął na stacji kolejowej Kraków - Płaszów.

Stamtąd wyruszył w podróż do Warszawy. W godzinach wieczornych zanim wyruszył z powrotem do Krakowa zadzwonił do żony – to była ich ostatnia rozmowa. Pan Benedykt miał wrócić do Wieliczki około godziny 23:00. Niestety tego dnia wydarzyła się tragedia na szlaku kolejowym pod Szczekocinami. O godzinie 20:57 doszło do czołowego zderzenia dwóch pociągów w miejscowości Chałupki w pobliżu Szczekocin. Podczas kolizji zderzyły się dwa pociągi pospieszne: „Brzechwa” spółki PKP Intercity relacji Przemyśl Główny-Warszawa Wschodnia oraz interREGIO „Jan Matejko” relacji Warszawa Wschodnia-Kraków Główny spółki Przewozy Regionalne. W wyniku katastrofy zginęło 16 osób, a 44 osoby zostały ranne. Ciało kierownika pociągu InterRegio wydobyto na sam koniec akcji ratunkowej po podniesieniu lokomotywy.Kabaret Smile w Wieliczce  
Data: 15 września 2019 r.
Lokalizacja: Wieliczka

Tego jeszcze nie było! Już dzisiaj zapraszamy na wielki finał tegorocznej edycji projektu RYNEK W CENTRUM KULTURY.
Kabaret Smile w Wieliczce
Festiwal Muzyki Organowej i...  
Data: 18 sierpnia 2019 r.
Lokalizacja: Wieliczka

Serdecznie zapraszamy na trzecią odsłonę Festiwalu Muzyki Organowej i Kameralnej w Wieliczce, podczas której rozbrzmią utwory z repertuaru J. S. Bacha, H. Purcella i innych kompozytorów.
Festiwal Muzyki Organowej i...