.


leroy merlin

festiwal


kabaret

Opublikowano: 2012-03-05

W katastrofie kolejowej pod Szczekocinami zginął Wieliczanin


Jedną ze śmiertelnych ofiar katastrofy kolejowej pod Szczekocinami był kierownik pociągu InterRegio – 50 letni Benedykt Szmidt, mieszkaniec Wieliczki. Pracował jako kolejarz blisko 30 lat. Pracę w dniu tragedii (przyp. 03.03.2012 r.) rozpoczął na stacji kolejowej Kraków - Płaszów.

Stamtąd wyruszył w podróż do Warszawy. W godzinach wieczornych zanim wyruszył z powrotem do Krakowa zadzwonił do żony – to była ich ostatnia rozmowa. Pan Benedykt miał wrócić do Wieliczki około godziny 23:00. Niestety tego dnia wydarzyła się tragedia na szlaku kolejowym pod Szczekocinami. O godzinie 20:57 doszło do czołowego zderzenia dwóch pociągów w miejscowości Chałupki w pobliżu Szczekocin. Podczas kolizji zderzyły się dwa pociągi pospieszne: „Brzechwa” spółki PKP Intercity relacji Przemyśl Główny-Warszawa Wschodnia oraz interREGIO „Jan Matejko” relacji Warszawa Wschodnia-Kraków Główny spółki Przewozy Regionalne. W wyniku katastrofy zginęło 16 osób, a 44 osoby zostały ranne. Ciało kierownika pociągu InterRegio wydobyto na sam koniec akcji ratunkowej po podniesieniu lokomotywy.7R Solna Wieliczka vs ENEA Energetyk Poznań  
Data: 29 lutego 2020
Lokalizacja: Wieliczka

Ostatni domowy mecz fazy zasadniczej już w najbliższą sobotę, czyli w wyjątkowy, dzień – 29 lutego.
7R Solna Wieliczka vs ENEA Energetyk Poznań
Filmowe Walentynki  
Data: 14 lutego 2020
Lokalizacja: Wieliczka

Czekoladki, maskotki, serduszka – to wszystko już było na ubiegłoroczne Walentynki, na poprzednie też… Czas świętować w filmowym stylu. 14 lutego Kopalnia Soli „Wieliczka” zaprasza na niezapomnianą „Podziemną galę muzyki filmowej”.
Filmowe Walentynki