.
Opublikowano: 2011-11-20

W labiryncie wyobraźni


W czwartkowy wieczór 10 listopada w Powiatowej i Miejskiej Bibliotece Publicznej odbył się wieczór poetycki W labiryncie wyobraźni oraz wernisaż wystawy fotograficznej Kraków zaklęty w kamieniu Bogumiła Krużla.

W ten listopadowy wieczór Bogumił Krużel, poeta i fotograf, a równocześnie człowiek rozmiłowany w twórczości Stanisława Wyspiańskiego i Sępa Sarzyńskiego wprowadził nas w nastrój listopadowej zadumy i refleksji. „Memento Mori” było głównym motywem tomiku wierszy, z którymi zapoznał nas autor. „Smutek, ból i żal, a czasem pytanie dlaczego? Tylko do kogo i czemu?” - to tylko jeden z fragmentów mijającego wieczoru.

Cieplej w sercach słuchaczy zrobiło się, gdy Bogumił Krużel zaczął wspominać pracę nad albumem „Źródła nadziei - Jan Paweł II mieszkańcom wielickiej ziemi. Nasza wdzięczność i zobowiązanie”, do którego wykonał projekt. Po zapoznaniu się z poezją i pracą nad swoimi kolejnymi albumami: „Franciszkański Kraków” i „Kraków zaklęty w kamieniu”, uczestnicy spotkania mieli okazję zobaczyć wystawę fotograficzną prezentowaną w korytarzach wielickiej biblioteki. Autor wystawy chętnie odpowiadał na pytania uczestników i wyjaśniał, które uliczki i skwery przedstawiają zdjęcia.Kabaret Smile w Wieliczce  
Data: 15 września 2019 r.
Lokalizacja: Wieliczka

Tego jeszcze nie było! Już dzisiaj zapraszamy na wielki finał tegorocznej edycji projektu RYNEK W CENTRUM KULTURY.
Kabaret Smile w Wieliczce
Festiwal Muzyki Organowej i...  
Data: 18 sierpnia 2019 r.
Lokalizacja: Wieliczka

Serdecznie zapraszamy na trzecią odsłonę Festiwalu Muzyki Organowej i Kameralnej w Wieliczce, podczas której rozbrzmią utwory z repertuaru J. S. Bacha, H. Purcella i innych kompozytorów.
Festiwal Muzyki Organowej i...