. carrefour


Opublikowano: 2011-11-20

W labiryncie wyobraźni


W czwartkowy wieczór 10 listopada w Powiatowej i Miejskiej Bibliotece Publicznej odbył się wieczór poetycki W labiryncie wyobraźni oraz wernisaż wystawy fotograficznej Kraków zaklęty w kamieniu Bogumiła Krużla.

W ten listopadowy wieczór Bogumił Krużel, poeta i fotograf, a równocześnie człowiek rozmiłowany w twórczości Stanisława Wyspiańskiego i Sępa Sarzyńskiego wprowadził nas w nastrój listopadowej zadumy i refleksji. „Memento Mori” było głównym motywem tomiku wierszy, z którymi zapoznał nas autor. „Smutek, ból i żal, a czasem pytanie dlaczego? Tylko do kogo i czemu?” - to tylko jeden z fragmentów mijającego wieczoru.

Cieplej w sercach słuchaczy zrobiło się, gdy Bogumił Krużel zaczął wspominać pracę nad albumem „Źródła nadziei - Jan Paweł II mieszkańcom wielickiej ziemi. Nasza wdzięczność i zobowiązanie”, do którego wykonał projekt. Po zapoznaniu się z poezją i pracą nad swoimi kolejnymi albumami: „Franciszkański Kraków” i „Kraków zaklęty w kamieniu”, uczestnicy spotkania mieli okazję zobaczyć wystawę fotograficzną prezentowaną w korytarzach wielickiej biblioteki. Autor wystawy chętnie odpowiadał na pytania uczestników i wyjaśniał, które uliczki i skwery przedstawiają zdjęcia.IX Festiwal Ludzi Pozytywnie Zakręconych  
Data: 16 czerwca 2019 r.
Lokalizacja: Wieliczka

Zbliża się IX edycja Festiwalu Ludzi Pozytywnie Zakręconych. Festiwal ten odbędzie się już 16 czerwca na Zamku Żupnym w Wieliczce.
IX Festiwal Ludzi Pozytywnie Zakręconych
9. Wielickie Dyktando  
Data: 15 czerwca 2019 r.
Lokalizacja: Wieliczka

15 czerwca 2019 roku o godz. 11:00, w sali kinowej Wielickiej Mediateki, rozpoczną się zmagania dziewiątej edycji lokalnego konkursu ortograficznego. W tym roku autorem tekstu będzie dr hab. Mirosława Mycawka.
9. Wielickie Dyktando