.


leroy merlin

festiwal


kabaret

Opublikowano: 2011-11-20

W labiryncie wyobraźni


W czwartkowy wieczór 10 listopada w Powiatowej i Miejskiej Bibliotece Publicznej odbył się wieczór poetycki W labiryncie wyobraźni oraz wernisaż wystawy fotograficznej Kraków zaklęty w kamieniu Bogumiła Krużla.

W ten listopadowy wieczór Bogumił Krużel, poeta i fotograf, a równocześnie człowiek rozmiłowany w twórczości Stanisława Wyspiańskiego i Sępa Sarzyńskiego wprowadził nas w nastrój listopadowej zadumy i refleksji. „Memento Mori” było głównym motywem tomiku wierszy, z którymi zapoznał nas autor. „Smutek, ból i żal, a czasem pytanie dlaczego? Tylko do kogo i czemu?” - to tylko jeden z fragmentów mijającego wieczoru.

Cieplej w sercach słuchaczy zrobiło się, gdy Bogumił Krużel zaczął wspominać pracę nad albumem „Źródła nadziei - Jan Paweł II mieszkańcom wielickiej ziemi. Nasza wdzięczność i zobowiązanie”, do którego wykonał projekt. Po zapoznaniu się z poezją i pracą nad swoimi kolejnymi albumami: „Franciszkański Kraków” i „Kraków zaklęty w kamieniu”, uczestnicy spotkania mieli okazję zobaczyć wystawę fotograficzną prezentowaną w korytarzach wielickiej biblioteki. Autor wystawy chętnie odpowiadał na pytania uczestników i wyjaśniał, które uliczki i skwery przedstawiają zdjęcia.7R Solna Wieliczka vs ENEA Energetyk Poznań  
Data: 29 lutego 2020
Lokalizacja: Wieliczka

Ostatni domowy mecz fazy zasadniczej już w najbliższą sobotę, czyli w wyjątkowy, dzień – 29 lutego.
7R Solna Wieliczka vs ENEA Energetyk Poznań
Filmowe Walentynki  
Data: 14 lutego 2020
Lokalizacja: Wieliczka

Czekoladki, maskotki, serduszka – to wszystko już było na ubiegłoroczne Walentynki, na poprzednie też… Czas świętować w filmowym stylu. 14 lutego Kopalnia Soli „Wieliczka” zaprasza na niezapomnianą „Podziemną galę muzyki filmowej”.
Filmowe Walentynki