.


leroy merlin


kabaret

Opublikowano: 2020-10-15

W Niepołomicach pijany kierowca śmiertelnie potrącił pieszego na pasach i uciekł. Świadek gonił sprawcę.46-latek śmiertelnie potrącił pieszego i uciekł z miejsca wypadku. Dzięki świadkowi zdarzenia już po kilkunastu minutach został zatrzymany przez Policję. Był pijany.


Do wypadku doszło wczoraj około godziny 18:30, na ulicy Zabierzowskiej w Niepołomicach. Kierujący samochodem BMW potrącił starszego mężczyznę przechodzącego przez przejście dla pieszych i odjechał z miejsca zdarzenia. Wypadek ten widziało kilku innych kierowców m.in. 36 -letni mieszkaniec gminy Niepołomice podróżujący wraz z żoną. Mężczyzna widząc, że sprawca przyspiesza i ucieka z miejsca zdarzenia, natychmiast podjął za nim pościg. Małżonka kierowcy przekazywała policji na bieżąco aktualną lokalizację uciekającego BMW. Dzięki wzorowej postawie obywatelskiej, 46- letni mieszkaniec Krakowa, został zatrzymany po niespełna kilkunastu minutach przez patrol dzielnicowych.

Sprawca został zatrzymany i doprowadzony do Policyjnej Izby zatrzymań. W dniu dzisiejszym, kiedy wytrzeźwieje zostaną wykonane z nim czynności. 46 latek odpowie za kierowanie w stanie nietrzeźwości, spowodowanie wypadku ze skutkiem śmiertelnym, a także ucieczkę z miejsca zdarzenia, za co grozi kara do 12 lat pozbawienia wolności. O jego dalszym losie zadecyduje prokurator.

KPP Wieliczka   

Noc Bibliotek 2020  
Data: 09.10.2020 r.
Lokalizacja: Wieliczka

Mediateka – Biblioteka Miejska w Wieliczce zaprasza na Noc Bibliotek 2020. Tegoroczna, VI już edycja Nocy Bibliotek, odbędzie się pod hasłem „Klimat na czytanie”.
Noc Bibliotek 2020
Maja Hawranek i Szymon Opryszek gośćmi Nocy Bibliotek  
Data: 09.10.2020 r.
Lokalizacja: Wieliczka

Już 9 października (piątek) o godzinie 19:00 zapraszamy serdecznie do sali kinowej Wielickiej Mediateki na spotkanie autorskie z niezależnymi reporterami Mają i Szymonem pt.: „Nasza droga do klimatu”.
Maja Hawranek i Szymon Opryszek gośćmi Nocy Bibliotek