bmw
.


leroy merlin

wse


kabaret

Opublikowano: 2010-04-21

W Niepołomicach rusza wystawa zbiorów z Muzeum Czartoryskich


"Europejskie Skarby Muzeum Narodowego z Muzeum Czartoryskich w Krakowie w Zamku w Niepołomicach" – taką nazwę nosi wystawa, która już w najbliższy piątek będzie miała swój wernisaż na Zamku Królewskim w Niepołomicach.

Muzeum Książąt Czartoryskich będzie poddane gruntownej renowacji w związku z tym Fundacja Książąt Czartoryskich zwróciła się do Muzeum Narodowego w Krakowie o przeniesienie całej kolekcji dzieł sztuki w inne miejsce. Zbiory Muzeum Czartoryskich trafią do Niepołomic. Umowa w tej sprawie została podpisana w samo południe1 lutego bieżącego roku w Arsenale Muzeum Książąt Czartoryskich.

Wystawa zatytułowana: „Europejskie skarby Muzeum Narodowego z Muzeum Czartoryskich w Krakowie” będzie zajmowała cztery sale niepołomickiego zamku.

Sala I. ANTYK I BIBLIA
Sala II. WOKÓŁ NOWEGO TESTAMENTU
Sala III. LUDZIE I OBYCZAJE
Sala IV. NATURA

Zwiedzający będą mogli zobaczyć m.in. dzieła takich artystów jak: Paolo Veneziano, Pieter Bruegel Młodszy, Lorenzo Lotto.

W najbliższy piątek o godzinie 12:00 odbędzie się wernisaż tej wystawy. Wystawę tą od następnego dnia (24 kwietnia) będzie można oglądać aż do odwołania.

W Niepołomicach będą również pokazywane eksponaty z zasobów magazynowych Muzeum Narodowego.Podążaj za kotem - wystawa  
Data: do 31 sierpnia 2020
Lokalizacja: Wieliczka

"Podążaj za kotem" to wystawa składająca się z 25 prac rumuńskich rysowników zrzeszonych w Klubie Rumuńskich Ilustratorów. Wystawę w Dziecięcej Strefie Wakacyjnej Wielickiej Mediateki można oglądać do 31 sierpnia.
Podążaj za kotem - wystawa
IV rocznica Światowych Dni Młodzieży 2016  
Data: 1-2 sierpnia 2020
Lokalizacja: Brzegi

Minęły już cztery lata od Światowych Dni Młodzieży, które odbyły się na Campus Misericordiae w Brzegach w 2016 roku. Na zamieszczonym poniżej plakacie znajdują się szczegóły obchodów IV rocznicy ŚDM2016.
IV rocznica Światowych Dni Młodzieży 2016