.


leroymerlin

kabaret

Opublikowano: 2010-04-21

W Niepołomicach rusza wystawa zbiorów z Muzeum Czartoryskich


"Europejskie Skarby Muzeum Narodowego z Muzeum Czartoryskich w Krakowie w Zamku w Niepołomicach" – taką nazwę nosi wystawa, która już w najbliższy piątek będzie miała swój wernisaż na Zamku Królewskim w Niepołomicach.

Muzeum Książąt Czartoryskich będzie poddane gruntownej renowacji w związku z tym Fundacja Książąt Czartoryskich zwróciła się do Muzeum Narodowego w Krakowie o przeniesienie całej kolekcji dzieł sztuki w inne miejsce. Zbiory Muzeum Czartoryskich trafią do Niepołomic. Umowa w tej sprawie została podpisana w samo południe1 lutego bieżącego roku w Arsenale Muzeum Książąt Czartoryskich.

Wystawa zatytułowana: „Europejskie skarby Muzeum Narodowego z Muzeum Czartoryskich w Krakowie” będzie zajmowała cztery sale niepołomickiego zamku.

Sala I. ANTYK I BIBLIA
Sala II. WOKÓŁ NOWEGO TESTAMENTU
Sala III. LUDZIE I OBYCZAJE
Sala IV. NATURA

Zwiedzający będą mogli zobaczyć m.in. dzieła takich artystów jak: Paolo Veneziano, Pieter Bruegel Młodszy, Lorenzo Lotto.

W najbliższy piątek o godzinie 12:00 odbędzie się wernisaż tej wystawy. Wystawę tą od następnego dnia (24 kwietnia) będzie można oglądać aż do odwołania.

W Niepołomicach będą również pokazywane eksponaty z zasobów magazynowych Muzeum Narodowego.Bal Królewski A.D. 2020  
Data: 8 lutego 2020
Lokalizacja: Wieliczka

Burmistrz Miasta i Gminy Wieliczka, Powiatowa i Miejska Biblioteka Publiczna w Wieliczce, Centrum Edukacyjno - Rekreacyjnego „Solne Miasto” oraz Centrum Kultury i Turystyki w Wieliczce serdecznie zapraszają na Bal Królewski A.D. 2020, który odbędzie się 8 lutego 2020 roku o godzinie 19:00, w centrum Edukacyjno-Rekreacyjnym "Solne Miasto".
Bal Królewski A.D. 2020
Spotkanie autorskie z Arturem Andrusem  
Data: 7 lutego 2020
Lokalizacja: Wieliczka

Wraz z początkiem 2020 roku powracamy z cyklem LITERACKIE WIDNOKRĘGI.
Spotkanie autorskie z Arturem Andrusem