bmw


.


leroy merlin

wse

kabaret

Opublikowano: 2020-07-01

W Podstolicach podczas remontu domu, kobieta znalazła amunicję z okresu II Wojny Światowej34- letnia kobieta, w trakcie prac remontowych znalazła karton z 184 sztukami amunicji, należącej do jej zmarłego dziadka. Policjanci zabezpieczyli znalezisko.


W drugiej połowie czerwca dyżurny Komendy Powiatowej Policji w Wieliczce otrzymał zgłoszenie, że na terenie posesji w Podstolicach, został znaleziony karton w którym znajdowała się amunicja.

Na miejscu patrol Policji zastał 34- letnią właścicielkę posesji, która poinformowała mundurowych, że podczas prac remontowych, znaleziono karton z amunicją w ilości 184 sztuki. Bardzo prawdopodobne, że jest to amunicja pochodząca z okresu II Wojny Światowej, która należała do zmarłego przed laty dziadka właścicielki. 34 -latka poinformowała funkcjonariuszy, że dziadek nigdy nie opowiadał domownikom o swoich "sekretach’’, dlatego też nie spodziewali się, że w domu może znajdować się amunicja.

Funkcjonariusze zabezpieczyli amunicję i docelowo zostanie przekazana patrolowi saperskiemu. Przypominamy, iż zgodnie z art. 263 kk, przechowywanie broni bądź amunicji bez zezwolenia jest karane.


KPP Wieliczka   

Podążaj za kotem - wystawa  
Data: do 31 sierpnia 2020
Lokalizacja: Wieliczka

"Podążaj za kotem" to wystawa składająca się z 25 prac rumuńskich rysowników zrzeszonych w Klubie Rumuńskich Ilustratorów. Wystawę w Dziecięcej Strefie Wakacyjnej Wielickiej Mediateki można oglądać do 31 sierpnia.
Podążaj za kotem - wystawa
IV rocznica Światowych Dni Młodzieży 2016  
Data: 1-2 sierpnia 2020
Lokalizacja: Brzegi

Minęły już cztery lata od Światowych Dni Młodzieży, które odbyły się na Campus Misericordiae w Brzegach w 2016 roku. Na zamieszczonym poniżej plakacie znajdują się szczegóły obchodów IV rocznicy ŚDM2016.
IV rocznica Światowych Dni Młodzieży 2016