.
Opublikowano: 2019-06-13

W Raciborsku balon uszkodził linię energetyczną, a w Woli Batorskiej szybowiec uszkodził znakW miniony weekend, na terenie powiatu wielickiego, doszło do dwóch zdarzeń w ruchu powietrznym.


W dniu 07 czerwca 2019 roku ( piątek), około godziny 21:00, policjanci Komendy Powiatowej Policji w Wieliczce, zostali powiadomieni o zerwaniu linii energetycznej, która miała zostać uszkodzona przez balon. Jak ustalono, balon wystartował w dniu 7 czerwca 2019 roku z m. Gdów rejon Hali Sportowej aby wykonać lot treningowy. W miejscowości Raciborsko pilotujący balon, na skutek kończącego się gazu, podjął decyzję o lądowaniu. W trakcie przyziemienia, czasza balonu uderzyła w linię energetyczną powodując jej zerwanie. W chwili zdarzenia, na pokładzie znajdowały się cztery osoby, jednakże żadna z tych osób nie odniosła obrażeń.

Drugie zdarzenie miało miejsce w dniu 08 czerwca 2019 roku w miejscowości Wola Batorska.

Pilot szybowca, na skutek zmieniających się warunków pogodowych, podjął decyzję o awaryjnym lądowaniu, które ostatecznie zakończyło się na polu uprawnym. W wyniku zdarzenia, uszkodzony został znak drogowy oraz część plonów. Na szczęście i w wyniku tego zdarzenia, nikt nie poniósł obrażeń.

KPP w Wieliczce   

Kabaret Smile w Wieliczce  
Data: 15 września 2019 r.
Lokalizacja: Wieliczka

Tego jeszcze nie było! Już dzisiaj zapraszamy na wielki finał tegorocznej edycji projektu RYNEK W CENTRUM KULTURY.
Kabaret Smile w Wieliczce
Festiwal Muzyki Organowej i...  
Data: 18 sierpnia 2019 r.
Lokalizacja: Wieliczka

Serdecznie zapraszamy na trzecią odsłonę Festiwalu Muzyki Organowej i Kameralnej w Wieliczce, podczas której rozbrzmią utwory z repertuaru J. S. Bacha, H. Purcella i innych kompozytorów.
Festiwal Muzyki Organowej i...