.
Opublikowano: 2013-08-06

W Sławkowicach zginęło 6-letnie dziecko w Wiatowicach 52-letni mężczyzna


Pierwsze dni sierpnia były tragiczne na drogach powiatu wielickiego. W ciągu dwóch dni zginęły na drogach dwie osoby. W Wiatowicach 52 - letni mężczyzna, natomiast w Sławkowicach zaledwie 6 letni chłopiec.Do tragicznego w skutkach zdarzenia doszło 02.08.2013r. około godziny 22:50 w miejscowości Wiatowice. Kierujący samochodem osobowym fiat Panda, 52 letni mężczyzna, na łuku drogi stracił panowanie nad pojazdem i wjechał do rowu. W skutek zdarzenia kierujący znalazł się pod pojazdem. Poszkodowany został wyciągnięty z pod pojazdu przez funkcjonariuszy Policji oraz osoby postronne przed przybyciem jednostek ochrony przeciwpożarowej. Lekarz Zespołu Ratownictwa Medycznego stwierdził zgon poszkodowanego.


.......  Do drugiego zdarzenia doszło w miejscowości Sławkowice 03.08.2013r. około godziny 15:45. Z koparko – ładowarką JCB zderzył się skuter Kingway. Podczas wypadku śmierć na miejscu poniósł 6 letni pasażer skutera, 31 letni kierujący skuterem z obrażeniami wielonarządowymi został przewieziony przez Lotnicze Pogotowie Ratunkowe do szpitala.  

Dziś podpisano umowę na budowę tężni solankowej w Wieliczce

 

W Sławkowicach zginęło 6-letnie dziecko w Wiatowicach 52-letni mężczyzna - zobacz zdjęcia

Kabaret Młodych Panów: To jest chore!  
Data: 26 października 2019
Lokalizacja: Wieliczka

"To jest chore" - najnowsza propozycja Kabaretu Młodych Panów, jak każdy ich program, dotyka kwestii społecznych, tego z czym spotykamy się na co dzień.
Kabaret Młodych Panów: To jest chore!
Koncert na 10 głosów  
Data: 21 września 2019
Lokalizacja: Wieliczka

21 września o godz. 19.00 na Rynku Górnym w Wieliczce usłyszymy najsłynniejsze arie i duety z oper i operetek - kompozycje G. Verdiego, S. Moniuszki, G. Bizeta, G. Rossiniego, J. Straussa, E. Kalmana, F. Lehara oraz wielu innych słynnych twórców w wykonaniu wybitnych artystów scen operowych i operetkowych.
Koncert na 10 głosów