.wse


Opublikowano: 2012-09-04

Wakacje z językiem angielskim już za nami!


W miesiącu lipcu i sierpniu w wielickiej biblioteki odbywał się bezpłatny kurs języka angielskiego „Wakacje z angielskim dla seniora!”. Z oferty skorzystało 40 seniorów.

Zajęcia skierowane były do osób 50+. Miały na celu pomóc wszystkim, którzy chcieliby zapoznać się z podstawami języka angielskiego, nauczyć się nowych słówek czy konstrukcji gramatycznych, a także poznać wiele ciekawostek o świecie. Kurs obejmował podstawy gramatyki, konwersacji, wymowy, zrozumienia czytanego i słuchanego tekstu. Liczne formy aktywności takie jak: gry, zabawy, śpiew, rozwiązywanie ćwiczeń, konwersowanie itp. sprawiły, że nauka nie była nudna – o czym świadczyły gromkie śmiechy i głośne rozmowy po zajęciach.


Po ośmiu zajęciach nasi „uczniowie” są w stanie zaimprowizować konwersację np. z recepcjonistą w hotelu, agentem podróży na lotnisku, czy zapytać o drogę. Dużo zabawy i sprawiało śpiewanie ruchowych piosenek np. „ABC”, „Hallo” , „Where is”, „Hocky Dodky” czy „Head and shoulders”. Jak widać zajęcia ukierunkowane były na naukę przez aktywny udział w lekcjach (ćwiczenia, gry, zabawy, piosenki itp.). Warto nadmienić, że w zajęciach uczestniczyli nie tylko seniorzy, ale i ich wnukowie.

Wakacyjny kurs języka angielskiego jest odpowiedzią na potrzeby seniorów. Staramy się sprostać ich oczekiwaniom stąd pomysł na wakacje z językiem angielskim. Cieszymy się, że z zaproponowanej oferty skorzystało 40 seniorów. Po naszych zajęciach na pewno bezpieczniej i pewniej wyruszą poznawać świat.

Muzyczna Barbórka w Mediatece  
Data: 4 grudnia 2019
Lokalizacja: Wieliczka

Już 4 grudnia w Wielickiej Mediatece odbędzie się Muzyczna Barbórka. O godzinie 19:00 w sali kinowej rozpocznie się koncert rumuńskich artystów z Satu Mare. Zagrają: George Negrea i Diu Osan. Wydarzeniu towarzyszyć będzie wystawa fotografii Bogumiła Krużla: "Wieliczka - Królewskie Miasto Skarbów".
Muzyczna Barbórka w Mediatece
Andrzejki z muzyką na żywo i chilli  
Data: 29-30 listopada 2019
Lokalizacja: Wieliczka

W piątek odbędą się dwa koncerty, O godzinie 20.00 na scenie pojawi się zespół Czyli.MY z jednym setem, a następnie bluesowa formacja Bluesfera.
Andrzejki z muzyką na żywo i chilli