.
Opublikowano: 2012-09-04

Wakacje z językiem angielskim już za nami!


W miesiącu lipcu i sierpniu w wielickiej biblioteki odbywał się bezpłatny kurs języka angielskiego „Wakacje z angielskim dla seniora!”. Z oferty skorzystało 40 seniorów.

Zajęcia skierowane były do osób 50+. Miały na celu pomóc wszystkim, którzy chcieliby zapoznać się z podstawami języka angielskiego, nauczyć się nowych słówek czy konstrukcji gramatycznych, a także poznać wiele ciekawostek o świecie. Kurs obejmował podstawy gramatyki, konwersacji, wymowy, zrozumienia czytanego i słuchanego tekstu. Liczne formy aktywności takie jak: gry, zabawy, śpiew, rozwiązywanie ćwiczeń, konwersowanie itp. sprawiły, że nauka nie była nudna – o czym świadczyły gromkie śmiechy i głośne rozmowy po zajęciach.


Po ośmiu zajęciach nasi „uczniowie” są w stanie zaimprowizować konwersację np. z recepcjonistą w hotelu, agentem podróży na lotnisku, czy zapytać o drogę. Dużo zabawy i sprawiało śpiewanie ruchowych piosenek np. „ABC”, „Hallo” , „Where is”, „Hocky Dodky” czy „Head and shoulders”. Jak widać zajęcia ukierunkowane były na naukę przez aktywny udział w lekcjach (ćwiczenia, gry, zabawy, piosenki itp.). Warto nadmienić, że w zajęciach uczestniczyli nie tylko seniorzy, ale i ich wnukowie.

Wakacyjny kurs języka angielskiego jest odpowiedzią na potrzeby seniorów. Staramy się sprostać ich oczekiwaniom stąd pomysł na wakacje z językiem angielskim. Cieszymy się, że z zaproponowanej oferty skorzystało 40 seniorów. Po naszych zajęciach na pewno bezpieczniej i pewniej wyruszą poznawać świat.

Kabaret Smile w Wieliczce  
Data: 15 września 2019 r.
Lokalizacja: Wieliczka

Tego jeszcze nie było! Już dzisiaj zapraszamy na wielki finał tegorocznej edycji projektu RYNEK W CENTRUM KULTURY.
Kabaret Smile w Wieliczce
Festiwal Muzyki Organowej i...  
Data: 18 sierpnia 2019 r.
Lokalizacja: Wieliczka

Serdecznie zapraszamy na trzecią odsłonę Festiwalu Muzyki Organowej i Kameralnej w Wieliczce, podczas której rozbrzmią utwory z repertuaru J. S. Bacha, H. Purcella i innych kompozytorów.
Festiwal Muzyki Organowej i...