. carrefour


Opublikowano: 2012-09-04

Wakacje z językiem angielskim już za nami!


W miesiącu lipcu i sierpniu w wielickiej biblioteki odbywał się bezpłatny kurs języka angielskiego „Wakacje z angielskim dla seniora!”. Z oferty skorzystało 40 seniorów.

Zajęcia skierowane były do osób 50+. Miały na celu pomóc wszystkim, którzy chcieliby zapoznać się z podstawami języka angielskiego, nauczyć się nowych słówek czy konstrukcji gramatycznych, a także poznać wiele ciekawostek o świecie. Kurs obejmował podstawy gramatyki, konwersacji, wymowy, zrozumienia czytanego i słuchanego tekstu. Liczne formy aktywności takie jak: gry, zabawy, śpiew, rozwiązywanie ćwiczeń, konwersowanie itp. sprawiły, że nauka nie była nudna – o czym świadczyły gromkie śmiechy i głośne rozmowy po zajęciach.


Po ośmiu zajęciach nasi „uczniowie” są w stanie zaimprowizować konwersację np. z recepcjonistą w hotelu, agentem podróży na lotnisku, czy zapytać o drogę. Dużo zabawy i sprawiało śpiewanie ruchowych piosenek np. „ABC”, „Hallo” , „Where is”, „Hocky Dodky” czy „Head and shoulders”. Jak widać zajęcia ukierunkowane były na naukę przez aktywny udział w lekcjach (ćwiczenia, gry, zabawy, piosenki itp.). Warto nadmienić, że w zajęciach uczestniczyli nie tylko seniorzy, ale i ich wnukowie.

Wakacyjny kurs języka angielskiego jest odpowiedzią na potrzeby seniorów. Staramy się sprostać ich oczekiwaniom stąd pomysł na wakacje z językiem angielskim. Cieszymy się, że z zaproponowanej oferty skorzystało 40 seniorów. Po naszych zajęciach na pewno bezpieczniej i pewniej wyruszą poznawać świat.

Bezpieczne Wakacje 2019  
Data: 23 czerwca 2019 r.
Lokalizacja: Wieliczka/Grabówki

Park Linowy Xtreme Park oraz Komenda Powiatowa Policji w Wieliczce zapraszają na wyjątkowe wydarzenie plenerowe BEZPIECZNE WAKACJE.
Bezpieczne Wakacje 2019
IX Festiwal Ludzi Pozytywnie Zakręconych  
Data: 16 czerwca 2019 r.
Lokalizacja: Wieliczka

Zbliża się IX edycja Festiwalu Ludzi Pozytywnie Zakręconych. Festiwal ten odbędzie się już 16 czerwca na Zamku Żupnym w Wieliczce.
IX Festiwal Ludzi Pozytywnie Zakręconych