.
Opublikowano: 2012-07-15

Wakacyjne konkursy w wielickiej bibliotece


Powiatowa i Miejska Biblioteka w Wieliczce zaprasza do udziału w konkursach wakacyjnych. Konkurs fotograficzny „Pamiątki wielickiej przeszłości” oraz „Okrasić Kraszewskiego” - amatorski konkurs ilustratorski.

Konkurs fotograficzny „Pamiątki wielickiej przeszłości”
Celem konkursu jest zachęcenie zwłaszcza młodych ludzi do zauważenia świadków oraz świadectw i pamiątek historii lokalnej oraz podzielenia się swoimi spostrzeżeniami z innymi za pomocą fotografii. Przedmiotem konkursu jest fotografia ilustrująca temat „Pamiątki wielickiej przeszłości”. Zdjęcia należy zgłaszać do jednej lub dwóch kategorii: Retusz fotografii oraz Fotografia oryginalna. Termin zgłaszania prac: do 8 września 2012 r.

„Okrasić Kraszewskiego” - amatorski konkurs ilustratorski
Celem konkursu jest połączenie promocji czytelnictwa z popularyzowaniem wiedzy o J. I. Kraszewskim oraz wspieranie ukrytych talentów artystycznych. Mamy nadzieję, że zapomniane powieści, które wychowały pokolenie naszych dziadków i pradziadków, powrócą na półki domowych bibliotek oraz odkryją przed współczesnym młodym pokoleniem czarowną przeszłość Polski. Przedmiotem konkursu jest wykonanie ilustracji do powieści Józefa Ignacego Kraszewskiego. Termin zgłaszania prac: do 30 września 2012 r.

Regulaminy konkursów oraz szczegółowe informacje można znaleźć w Dziale Literatury Pięknej Powiatowej i Miejskiej Biblioteki Publicznej w Wieliczce oraz na stronie internetowej www.biblioteka.wieliczka.eu w zakładce Konkursy.Kabaret Młodych Panów: To jest chore!  
Data: 26 października 2019
Lokalizacja: Wieliczka

"To jest chore" - najnowsza propozycja Kabaretu Młodych Panów, jak każdy ich program, dotyka kwestii społecznych, tego z czym spotykamy się na co dzień.
Kabaret Młodych Panów: To jest chore!
Kabaret Smile w Wieliczce  
Data: 15 września 2019 r.
Lokalizacja: Wieliczka

Tego jeszcze nie było! Już dzisiaj zapraszamy na wielki finał tegorocznej edycji projektu RYNEK W CENTRUM KULTURY.
Kabaret Smile w Wieliczce