. carrefour


Opublikowano: 2012-07-15

Wakacyjne konkursy w wielickiej bibliotece


Powiatowa i Miejska Biblioteka w Wieliczce zaprasza do udziału w konkursach wakacyjnych. Konkurs fotograficzny „Pamiątki wielickiej przeszłości” oraz „Okrasić Kraszewskiego” - amatorski konkurs ilustratorski.

Konkurs fotograficzny „Pamiątki wielickiej przeszłości”
Celem konkursu jest zachęcenie zwłaszcza młodych ludzi do zauważenia świadków oraz świadectw i pamiątek historii lokalnej oraz podzielenia się swoimi spostrzeżeniami z innymi za pomocą fotografii. Przedmiotem konkursu jest fotografia ilustrująca temat „Pamiątki wielickiej przeszłości”. Zdjęcia należy zgłaszać do jednej lub dwóch kategorii: Retusz fotografii oraz Fotografia oryginalna. Termin zgłaszania prac: do 8 września 2012 r.

„Okrasić Kraszewskiego” - amatorski konkurs ilustratorski
Celem konkursu jest połączenie promocji czytelnictwa z popularyzowaniem wiedzy o J. I. Kraszewskim oraz wspieranie ukrytych talentów artystycznych. Mamy nadzieję, że zapomniane powieści, które wychowały pokolenie naszych dziadków i pradziadków, powrócą na półki domowych bibliotek oraz odkryją przed współczesnym młodym pokoleniem czarowną przeszłość Polski. Przedmiotem konkursu jest wykonanie ilustracji do powieści Józefa Ignacego Kraszewskiego. Termin zgłaszania prac: do 30 września 2012 r.

Regulaminy konkursów oraz szczegółowe informacje można znaleźć w Dziale Literatury Pięknej Powiatowej i Miejskiej Biblioteki Publicznej w Wieliczce oraz na stronie internetowej www.biblioteka.wieliczka.eu w zakładce Konkursy.Bezpieczne Wakacje 2019  
Data: 23 czerwca 2019 r.
Lokalizacja: Wieliczka/Grabówki

Park Linowy Xtreme Park oraz Komenda Powiatowa Policji w Wieliczce zapraszają na wyjątkowe wydarzenie plenerowe BEZPIECZNE WAKACJE.
Bezpieczne Wakacje 2019
IX Festiwal Ludzi Pozytywnie Zakręconych  
Data: 16 czerwca 2019 r.
Lokalizacja: Wieliczka

Zbliża się IX edycja Festiwalu Ludzi Pozytywnie Zakręconych. Festiwal ten odbędzie się już 16 czerwca na Zamku Żupnym w Wieliczce.
IX Festiwal Ludzi Pozytywnie Zakręconych