.
Opublikowano: 2015-06-29

Wakacyjny Klub Seniora z biblioteką w Wieliczce!


 Wycieczki z przewodnikiem, unikatowe wystawy oraz ciekawe wykłady, to tylko część atrakcji, jakie proponuje Wakacyjny Klub Seniora w Wieliczce. Na spotkania wielicka biblioteka wraz z burmistrzem Miasta i Gminy zaprasza osoby po 50 roku życia, które spędzają wakacyjny czas w mieście. Zajęcia ruszają 6 lipca i potrwają do początku września, jednak już teraz seniorzy mogą zgłaszać swój udział w zajęciach.

fot. PiMBP w Wieliczce

Jakie tajemnice kryje w sobie zbudowany przez Kazimierza Wielkiego gotycki zamek w Dobczycach? Co można znaleźć w krakowskiej Artetece? Jak o siebie zadbać, by żyć zdrowo? Jakie dzieła kryją się w podziemiach krakowskiego rynku? I co trzeba wiedzieć podróżując po Chinach? To tylko niektóre tematy letnich spotkań dla seniorów, organizowanych przez Powiatową i Miejską Bibliotekę Publiczną w Wieliczce.

- Przychodzą do nas osoby od 50 roku życia, które chcą żyć aktywnie, czerpać z życia pełnymi garściami i nie zatrzymywać się ani na chwilę. Pragną aktywnie uczestniczyć w życiu społecznym i kulturalnym, miło spędzać czas w towarzystwie rówieśników. My wychodzimy im naprzeciw, starając się dopasować zajęcia do oczekiwań i potrzeb ludzi starszych, którzy właśnie teraz mają czas na to, na co kiedyś zawsze go brakowało: zobaczyć fajną wystawę, wysłuchać ciekawego wykładu, zwiedzić ruiny zamku czy posiedzieć przy ognisku na łonie przyrody - wyjaśnia koordynator Klubu Aktywnego Seniora działającego przy bibliotece. - Właśnie dlatego w tym roku mamy więcej zajęć, nowe pomysły oraz tematy. Wzięliśmy pod uwagę wszystko to, co mówili nam sami zainteresowani czyli uczestnicy Poniedziałkowego Klubu Seniora działającego przy bibliotece w Wieliczce, gdzie przez cały rok w poniedziałki odbywają się bezpłatne wykłady i gdzie można skorzystać wejściówek na basen za 1 zł. Chodzi nam o to, by te spotkania dały szansę osobom starszym, spędzającym samotnie letni czas w domu, by mogły zasmakować w kulturze, sztuce i najzwyczajniej oderwać się od codziennych obowiązków i trosk. W czasie gdy nie ma zajęć na UTW zapraszamy do nas! Zapraszamy seniorów wraz z wnukami. Każdy znajdzie coś dla siebie.

Zapisy i więcej informacji można uzyskać:
- osobiście u koordynatora w Powiatowej i Miejskiej Bibliotece w Wieliczce: ul. Żwirki i Wigury 2 (w dziale administracji),
- na wykładach Poniedziałkowego Klubu Seniora (do końca czerwca) w poniedziałki, o godz. 16.00, w Solnym Mieście, ul. Kościuszki 15, w sali B,
- telefonicznie pod nr tel. 12 278 30 75 wew. 21

Szczegóły i informacje można znaleźć również na stronie biblioteki w Wieliczce: http://www.biblioteka.wieliczka.eu

oraz na stronie internetowej projektu Wielicka Karta Aktywnego Seniora 60+: http://www.seniorzy.wieliczka.eu

[KBM]

Kabaret Młodych Panów: To jest chore!  
Data: 26 października 2019
Lokalizacja: Wieliczka

"To jest chore" - najnowsza propozycja Kabaretu Młodych Panów, jak każdy ich program, dotyka kwestii społecznych, tego z czym spotykamy się na co dzień.
Kabaret Młodych Panów: To jest chore!
V Ogólnopolska Noc Bibliotek  
Data: 5 października 2019
Lokalizacja: Wieliczka

Występ kabaretu AD HOC, strefa HI-TECH, warsztaty z robotyki, walki robotów, możliwość zabawy dronami, laserem, okularami VR czy drukarką 3D to tylko niektóre z atrakcji jakie Wielicka Biblioteka przygotowała dla Państwa na Noc Bibliotek.
V Ogólnopolska Noc Bibliotek