.
Opublikowano: 2012-02-03

Wampiriada - 24 osoby oddały krew


Taką nazwę nosiła akcja oddawania krwi zorganizowana przez Młodzieżową Radę Powiatu Wielickiego wspólnie z krakowskim Regionalnym Centrum Krwiodawstwa i Krwiolecznictwa. Spośród 33 zarejestrowanych osób 24 oddały krew, która zgodnie z zapowiedziami zostanie przekazana do Uniwersyteckiego Szpitala Dziecięcego w Krakowie.

- Jako młodzi ludzie dostrzegamy problemy społecznie ważne, a takim jest niewątpliwie pomoc osobom chorym, którym potrzebna jest krew. Dlatego chcemy zorganizować w Wieliczce akcję jej oddawania – stwierdziła przewodnicząca Młodzieżowej Rady Powiatu Wielickiego Maria Czajczyk podczas sesji rady poprzedzającej bezpośrednio samo przedsięwzięcie.

Młodzież przygotowała materiały informujące o akcji oddawania krwi. Plakaty pojawiły się na słupach ogłoszeniowych, ulotki rozdawano w sklepach, na ulicach, zaproszenie zachęcające do udziału w niej zamieszczono portalu społecznościowym, o akcji informowano także w kościołach. Stąd zainteresowanie nią było duże, chociaż nie wszystkim chętnym udało się nawet zarejestrować. Okazało się bowiem, że ktoś zapomniał dowodu osobistego, część osób nie spełniła warunków umożliwiających kwalifikację do oddania krwi.

- Dziękujemy wszystkim mieszkańcom, którzy odpowiedzieli na nasze zaproszenie i zdecydowali się oddać krew. Dzięki takiej postawie akcja się udała. Daje nam to impuls do jej powtórzenia, być może jeszcze w tym roku – powiedziała Maria Czajczyk. Podziękowania należą się również Młodzieżowej Radzie Powiatu Wielickiego za cenną inicjatywę i sposób jej realizacji, a także pełnomocnik starosty ds. społecznych Aleksandrze Ślusarek, która jako opiekun młodzieży nadzorowała jej przebieg.fot. Bogdan PasekBezpieczne Wakacje 2019  
Data: 23 czerwca 2019 r.
Lokalizacja: Wieliczka / Grabówki

Park Linowy Xtreme Park oraz Komenda Powiatowa Policji w Wieliczce zapraszają na wyjątkowe wydarzenie plenerowe BEZPIECZNE WAKACJE.
Bezpieczne Wakacje 2019
IX Festiwal Ludzi Pozytywnie Zakręconych  
Data: 16 czerwca 2019 r.
Lokalizacja: Wieliczka

Zbliża się IX edycja Festiwalu Ludzi Pozytywnie Zakręconych. Festiwal ten odbędzie się już 16 czerwca na Zamku Żupnym w Wieliczce.
IX Festiwal Ludzi Pozytywnie Zakręconych