.
Opublikowano: 2015-06-30

Warsztaty polsko-francuskie w Grajowie


Na 11 lipca grupa IPeeF Inicjatywy Polsko-Francuskie zaprasza dzieci przedszkolne i wczesnoszkolne na 5. warsztaty polsko-francuskie. Odbędą się w strażnicy w Grajowie (początek o godz. 15.30) i będą nawiązywały do słownictwa i zabaw związanych z wakacjami w Polsce i we Francji.

 
Warsztaty polsko-francuskie w Grajowie odbywają się od początku roku (raz w miesiącu) i prowadzone są przez rodowitą Francuzkę - Dominique Ponthus i Polkę - Kingę Krasoń-Pilch. Nawiązują do różnych aspektów francuskiej i polskiej kultury, społeczeństwa, wzajemnych powiązań. Dzieci podczas zajęć uczą się słówek francuskich, ich wymowy, bawią się wyrazami, układają puzzle, kolorują, tańczą w rytm piosenek francuskich.

Głównym celem warsztatów jest zainteresowanie młodych mieszkańców Grajowa i okolicznych miejscowości inną kulturą, zwyczajami, ale również zorganizowanie im sobotniego wolnego popołudnia. Z pewnością dzieci z terenów wiejskich mają utrudniony dostęp do różnego rodzaju zajęć, a takie warsztaty przynajmniej w części to rekompensują. Warsztaty są bezpłatne. Grupie IPeeF, która składa się z trzech osób, pasjonatów języka i kultury francuskiej, ludzi chcących zbliżać oba kraje, udało się uzyskać dofinansowanie do zajęć z Programu Fundusz Inicjatyw Obywatelskich.

Zgłoszenia na warsztaty: kingason@wp.pl