.
Opublikowano: 2019-07-05

Weekend w Wieliczce pełen atrakcji! Inauguracja Summer Music Festival, letnich koncertów górniczej orkiestry oraz turniej piłkarskiTen weekend zapowiada się w Wieliczce wyjątkowo ciekawie. W sobotę czeka na nas wiele wydarzeń zarówno muzycznych jak i sportowych.


W sobotę o godzinie 11:00 rozpoczną się letnie koncerty górniczej orkiestry. artyści przygotowali bogaty i różnorodny repertuar, w którym obok utworów marszowych znajdzie się również muzyka filmowa oraz rozrywkowa. Koncerty w Parku Kingi zaplanowano na 6, 13, 20 i 27 lipca oraz 3, 10, 17, 24 i 31 sierpnia. Więcej o tych koncertach znajdziecie tutaj.

Również w sobotę o godzinie 16:00 na Wielickiej Arenie Lekkoatletycznej rozpocznie się turniej piłkarski z okazji 100-lecia relacji dyplomatycznych Polski i Rumunii, który odbędzie się 6 lipca. Szczegóły o tym turnieju znajdziecie tutaj.

Natomiast o godzinie 19:30 na dziedzińcu Zamku Żupnego w Wieliczce rozpocznie się tegoroczny Summer Music Festival. Szczegółowy program tegorocznego SMF znajdziecie tutaj.
   

Letnie koncerty górniczej orkiestry  
Data: 6, 13, 20 i 27 lipca
Lokalizacja: Wieliczka

Reprezentacyjnej Orkiestry Dętej Kopalni Soli „Wieliczka” nikomu przedstawiać nie trzeba. Zespół działający nieprzerwanie od roku 1830 zachwyca nie tylko muzyką marszową, ale też własnymi aranżacjami przebojów rock i pop. Letnie koncerty w plenerze to już tradycja – górnicza orkiestra zaprasza w każdą wakacyjną sobotę o godz. 11.00 do Parku św. Kingi. Wstęp wolny.
Letnie koncerty górniczej orkiestry
Gala operetkowa 125 m pod ziemią  
Data: 28 lipca 2019 r.
Lokalizacja: Kopalnia Soli „Wieliczka”

Zapraszamy do komory Warszawa na niepowtarzalny koncert. 28 lipca artyści zabiorą publiczność w pełną emocji muzyczną podróż „Od Wiednia do Budapesztu”. W repertuarze fragmenty m.in. „Zemsty Nietoperza”, „Perły Tokaju”, „Barona Cygańskiego” oraz „Księżniczki Czardasza”.
Gala operetkowa 125 m pod ziemią