Wieliczka

City
Wieliczka City wielicki portal informacyjny dla mieszkańców miasta

Wieliczka

i okolic!
Wieliczka City to informator turystyczny - Kopalnia Soli "

Wieliczka

"
Dziś jest: 23 maja 2012
Dodano: 7|09|2010

Wernisaż w Krzyszkowicach z okazji III Dni Osiedla Krzyszkowice

  3 września w Domu Ludowym w Krzyszkowicach odbył się wernisaż wystawy, pt.; „Krzyszkowice wczoraj i dziś” zorganizowanej i zrealizowanej przez Zarząd Osiedla Krzyszkowice oraz Powiatową i Miejską Bibliotekę Publiczną w Wieliczce.

Wernisaż był jednym z punktów obchodów Dni Osiedla Krzyszkowice.Dni Osiedla Krzyszkowice odbywały się od 3 do 5 września. Z tej okazji Zarząd Osiedla zorganizował cykl imprez dla wszystkich mieszkańców. Dni Osiedla zorganizowane zostały już po raz trzeci. Tym razem miały one jednak szczególny charakter, gdyż w tym roku przypadała 55 rocznica otwarcia Domu Ludowego w Krzyszkowicach.


Uroczyste otwarcie Dni odbyło się podczas piątkowego wernisażu. Wystawa powstała dzięki mieszkańcom osiedla, którzy udostępnili stare fotografie rodzinne i okolicznościowe z własnych zbiorów oraz zbiorów swoich przodków. Na fotografiach znalazły się sceny z życia codziennego mieszkańców wsi, ich portrety, ważne dla lokalnej społeczności wydarzenia, krajobrazy z Krzyszkowic. Wystawa wprowadziła oglądających w świat tamtych lat, pokazała, jak żyli ich przodkowie. Przypomniała również ważne wydarzenia. Na wystawie zaprezentowano sporządzony w 1942 roku spis mieszkańców Krzyszkowic. Wystawa była poniekąd interaktywna, ponieważ wielu mieszkańców oglądając zgromadzone zdjęcia dopisywało podpisy i komentarze. Wystawa dała możliwość wzbogacenia historii Krzyszkowic. Na wernisażu wręczono również nagrodę za szczególne zasługi i zaangażowanie w życie krzystkowickiej społeczności Zbigniewowi Dębowskiemu.


Sobotnie przedpołudnie miało charakter sportowo-rodzinny. Zorganizowana została III edycja Biegów Krzyszkowickich, w której mogli brać udział duzi i mali mieszkańcy. Zmaganiom sportowców towarzyszyły pokazy chiliderek. W obchody drugiego dnia święta włączyła się również filia biblioteczna w Krzyszkowicach, która zorganizowała dla odwiedzających wiele rozrywek min. twistera literackiego, „łowienie” wędką z zaczarowanego kapelusza bajkowo-literackich pytań oraz zgadywanki bajkowych obrazków. Również ciekawa ofertę gier i zabaw zaproponowała szkoła Leader School.

III Dni Osiedla Krzyszkowice odbywały się pod patronatem Starosty Wielickiego Jacka Juszkiewicza oraz Burmistrza Wieliczki Artura Kozioła.

Organizatorzy:
Osiedle Krzyszkowice; UKS Gimnazjum

Współorganizatorzy:
Powiatowa i Miejska Biblioteka Publiczna w Wieliczce, CKiT w Wieliczce; Szkoła Podstawowa nr 4 w Wieliczce;

Patronat medialny:
Głos Wielicki; www.infopw.pl

Sponsorzy: Salon Fryzjerski, os. Szymanowskiego 7; www.lubosz.one.pl; Leader School








 


Wieliczka PolicjaWieliczka ImprezyWieliczka Sport
Aktualności | Artykuły | Wieliczka | Kopalnia Soli | Atrakcje turystyczne | Imprezy | Sport | Galeria | Bazar | Katalog firm | Dodaj firmę | Forum
O portalu Wieliczka City | Polityka prywatności i regulamin | Współpraca | Reklama | Kontakt
Copyright 2009 - 2012 © Wieliczka City - All Rights Reserved
Wieliczka City created by:Agencja Reklamowa Foxhunt