. carrefour

cotton
Opublikowano: 2017-11-29

Wieczór Barbórkowy 2017Burmistrz Miasta i Gminy Wieliczka Artur Kozioł zaprasza na tradycyjny Wieczór Barbórkowy, który odbędzie się w Centrum Edukacyjno-Rekreacyjnym "Solne Miasto" 4 grudnia 2017 r. /poniedziałek/ o godz. 18:00.


Uroczystość uświetni występ Zespołu Pieśni i Tańca "Śląsk" w koncercie "Znaszli ten kraj".

Wstęp wolny - zapraszamy!

"Znaszli ten kraj" to jednoczęściowa prezentacja polskich tańców ludowych i narodowych w wykonaniu baletu Zespołu „Śląsk” i solistów chóru do muzyki Zespołu "Śląsk", odtwarzanej z nośnika dźwięku.

Artyści występują w kostiumach scenicznych z regionów całego kraju, a program stanowią układy choreograficzne Elwiry Kamińskiej oraz kompozycje lub opracowania muzyczne Stanisława Hadyny.

Wśród prezentowanych tańców są m.in. „Trojak”, „Krakowiak”, „Kujawiak - Oberek” i „Tańce górali podhalańskich”, a wśród pieśni: „Piloreczka”, „Piekła baba chleb”.

Repertuar został wzbogacony utworami z programu "Starzyk", takimi jak popularne pieśni górnicze - „Starzyk”, "Gdybym to ja miała", czy tańców - "Walczyk górniczy" i "Koziery"

   

Spotkania podróżnicze  
Data: 23,25 kwietnia 2019
Lokalizacja: Wieliczka

Zapraszamy na spotkania podróżnicze ze zdobywcami nagrody ”Kolosy 2018”! Powiatowa i Miejska Biblioteka Publiczna w Wieliczce, Szkoła podstawowa w Sierczy oraz UKS Lider Siercza zapraszają na prelekcje podróżnicze.
Spotkania podróżnicze
V Gala Sportu Wielickiego  
Data: 7 kwietnia 2019
Lokalizacja: Wieliczka

W niedzielę 7 kwietnia 2019 r. o godz. 17:00 w CER "Solne Miasto" odbędzie się V Gala Sportu Wielickiego, którą poprowadzi Przemysław Babiarz. W programie m.in. pokazy sportowe czy wręczenie wyróżnień.
V Gala Sportu Wielickiego