. carrefour


Opublikowano: 2017-11-29

Wieczór Barbórkowy 2017Burmistrz Miasta i Gminy Wieliczka Artur Kozioł zaprasza na tradycyjny Wieczór Barbórkowy, który odbędzie się w Centrum Edukacyjno-Rekreacyjnym "Solne Miasto" 4 grudnia 2017 r. /poniedziałek/ o godz. 18:00.


Uroczystość uświetni występ Zespołu Pieśni i Tańca "Śląsk" w koncercie "Znaszli ten kraj".

Wstęp wolny - zapraszamy!

"Znaszli ten kraj" to jednoczęściowa prezentacja polskich tańców ludowych i narodowych w wykonaniu baletu Zespołu „Śląsk” i solistów chóru do muzyki Zespołu "Śląsk", odtwarzanej z nośnika dźwięku.

Artyści występują w kostiumach scenicznych z regionów całego kraju, a program stanowią układy choreograficzne Elwiry Kamińskiej oraz kompozycje lub opracowania muzyczne Stanisława Hadyny.

Wśród prezentowanych tańców są m.in. „Trojak”, „Krakowiak”, „Kujawiak - Oberek” i „Tańce górali podhalańskich”, a wśród pieśni: „Piloreczka”, „Piekła baba chleb”.

Repertuar został wzbogacony utworami z programu "Starzyk", takimi jak popularne pieśni górnicze - „Starzyk”, "Gdybym to ja miała", czy tańców - "Walczyk górniczy" i "Koziery"

   

IX Festiwal Ludzi Pozytywnie Zakręconych  
Data: 16 czerwca 2019 r.
Lokalizacja: Wieliczka

Zbliża się IX edycja Festiwalu Ludzi Pozytywnie Zakręconych. Festiwal ten odbędzie się już 16 czerwca na Zamku Żupnym w Wieliczce.
IX Festiwal Ludzi Pozytywnie Zakręconych
9. Wielickie Dyktando  
Data: 15 czerwca 2019 r.
Lokalizacja: Wieliczka

15 czerwca 2019 roku o godz. 11:00, w sali kinowej Wielickiej Mediateki, rozpoczną się zmagania dziewiątej edycji lokalnego konkursu ortograficznego. W tym roku autorem tekstu będzie dr hab. Mirosława Mycawka.
9. Wielickie Dyktando