.
intermarche

intermarche


Opublikowano: 2017-11-29

Wieczór Barbórkowy 2017Burmistrz Miasta i Gminy Wieliczka Artur Kozioł zaprasza na tradycyjny Wieczór Barbórkowy, który odbędzie się w Centrum Edukacyjno-Rekreacyjnym "Solne Miasto" 4 grudnia 2017 r. /poniedziałek/ o godz. 18:00.


Uroczystość uświetni występ Zespołu Pieśni i Tańca "Śląsk" w koncercie "Znaszli ten kraj".

Wstęp wolny - zapraszamy!

"Znaszli ten kraj" to jednoczęściowa prezentacja polskich tańców ludowych i narodowych w wykonaniu baletu Zespołu „Śląsk” i solistów chóru do muzyki Zespołu "Śląsk", odtwarzanej z nośnika dźwięku.

Artyści występują w kostiumach scenicznych z regionów całego kraju, a program stanowią układy choreograficzne Elwiry Kamińskiej oraz kompozycje lub opracowania muzyczne Stanisława Hadyny.

Wśród prezentowanych tańców są m.in. „Trojak”, „Krakowiak”, „Kujawiak - Oberek” i „Tańce górali podhalańskich”, a wśród pieśni: „Piloreczka”, „Piekła baba chleb”.

Repertuar został wzbogacony utworami z programu "Starzyk", takimi jak popularne pieśni górnicze - „Starzyk”, "Gdybym to ja miała", czy tańców - "Walczyk górniczy" i "Koziery"


   
Bieg ku pamięci „Żołnierzy Wyklętych”  
Data: 4 marca 2018
Lokalizacja: Wieliczka

1 marca obchodzimy Narodowy Dzień Pamięci „Żołnierzy Wyklętych”, a 4 marca 2018 roku odbędzie się z tej okazji szósta ogólnopolska edycja Biegu „Tropem Wilczym”. Tym wydarzeniem chcemy oddać hołd i upamiętnić „Żołnierzy Wyklętych” działających w podziemiu antykomunistycznym i antysowieckim w latach 1944-1963 w obrębie przedwojennych granic RP.
Bieg ku pamięci „Żołnierzy Wyklętych”
7R Solna Wieliczka - UNI Opole  
Data: 17 lutego 2018
Lokalizacja: Wieliczka

Już w najbliższą sobotę 17 lutego w hali CER Solne Miasto nasza drużyna 7R Solna Wieliczka rozegra kolejny mecz. Tym razem przeciwnikiem wieliczanek będzie drużyna Uni Opole.
7R Solna Wieliczka - UNI Opole