.


leroymerlin

kabaret

Opublikowano: 2019-12-16

Wieliccy karatecy z Pucharem PolskiWieliccy karatecy z Pucharem Polski! - Udany start zawodników z Wielickiego Klubu Karate Kyokushinkai na 36. Pucharze Polski – seniorów, juniorów, juniorów młodszych oraz młodzików - Włocławek 2019.


W turnieju wzięło udział 560 zawodników i zawodniczek z 101 klubów i wszystkich głównych organizacji Kyokushin. Sędzia głównym był shichan Andzrej Drewniak 9 dan.

Wielicki Klub Karate Kyokushinkai reprezentowało 6 zawodników: Janusz Zięcina - 1dan, Martyna Kubik - 2kyu, Michał Gądek - 2kyu, Klaudia Słonka - 2kyu, Aleksandra Pieprzyca - 4kyu oraz Julia Cenda 4kyu.

W konkurencji kata do finału w kategorii weszły dwie zawodniczki z naszego klubu zajmując 5 miejsca w juniorkach młodszych Aleksandra Pieprzyca (na ponad 30 startujących zawodniczek w tej konkurencji) oraz Klaudia Słonka także zajęła 5 miejsce w kategorii juniorek z podobną liczbą startujących zawodniczek w tej kategorii. Było to dużym sukcesem Klaudii gdyż od niedawna startuje w tej konkurencji.

W kategorii kumite + 85 kg - Masters Janusz Zięcina po pasjonujących walkach zdobył Puchar Polski. Do grona złotych medalistów dołączyła Martyna Kubik która po raz kolejny w spektakularny sposób wywalczyła pierwsze miejsce w konkurencji kumite juniorek -60 kg. Dużym osiągnięciem było drugie miejsce Michała Gądka w kategorii junior +75kg który w finałowej walce musiał uznać wyższość swojego rywala z klubu w Czerwionce senpai Janczaka. Klaudia Słonka i Aleksandra Pieprzyca przegrały swe walki o wejście od czwórek a Julia Cenda niestety i w kategorii kata i kumite przegrała w eliminacjach.

Wielicki Klub Karate Kyokushinkai zajął 5 miejsce na 101 klubów z całej Polski. Należy również nadmienić że Martyna Kubik wygrała wszystkie zawody w kategorii kumite juniorek- 60 kg karate kyokushin Polskiego Związku Karate w 2019 !. Wczoraj zdobyła Puchar Polski, a wcześniej została mistrzynią Polski i również wygrała Makroregion Południowy jak i zdobyła trzecie miejsce w tej kategorii na ME w Berlinie w najbardziej prestiżowej federacji KWU oraz ciągle jest aktualną v-ce mistrzynią świata KWF –Astana 2019. Również Janusz Zięcina po raz drugi w swojej karierze zdobywa Puchar Polski kategorii Masters + 85 kg. Sędzią reprezentującym WKKK był shihan Robert Kopciowski 5.DAN.

GRATULACJE Osu.

Robert Kopciowski

Wieliccy karatecy z Pucharem Polski - zobacz zdjęcia   

Filmowe Walentynki  
Data: 14 lutego 2020
Lokalizacja: Wieliczka

Czekoladki, maskotki, serduszka – to wszystko już było na ubiegłoroczne Walentynki, na poprzednie też… Czas świętować w filmowym stylu. 14 lutego Kopalnia Soli „Wieliczka” zaprasza na niezapomnianą „Podziemną galę muzyki filmowej”.
Filmowe Walentynki
Bal Królewski A.D. 2020  
Data: 8 lutego 2020
Lokalizacja: Wieliczka

Burmistrz Miasta i Gminy Wieliczka, Powiatowa i Miejska Biblioteka Publiczna w Wieliczce, Centrum Edukacyjno - Rekreacyjnego „Solne Miasto” oraz Centrum Kultury i Turystyki w Wieliczce serdecznie zapraszają na Bal Królewski A.D. 2020, który odbędzie się 8 lutego 2020 roku o godzinie 19:00, w centrum Edukacyjno-Rekreacyjnym "Solne Miasto".
Bal Królewski A.D. 2020