.wse


Opublikowano: 2014-05-01

Wielicka tężnia rośnie w oczach – montują taras widokowy


W lutym minął półmetek prac związanych z budową wielickiej tężni. Z końcem lutego była już gotowa konstrukcja żelbetowa obiektu, a w najbliższym czasie miały się rozpocząć prace związane z budową drewnianej konstrukcji muru. Jak idą te prace?

Budowa tężni solankowej w Wieliczce / fot. WieliczkaCity.pl

Drewnianą konstrukcję muru jak najbardziej widać już od jakiegoś czasu. Widać teraz, że nie będzie to mały obiekt i już teraz robi wrażenie. Cały czas wykonywana jest elewacja tężni z krzewów Tarniny. Obecnie trwa montaż tarasu oraz daszku nad tarasem widokowym. Ponadto wykonywane są prace związane z zagospodarowaniem terenu i wykonaniem instalacji sanitarnej.


.......  Tężnia będzie obiektem na rzucie zbliżonym do elipsy, o wymiarach ok. 53x69 m i drewnianej konstrukcji. Najciekawszym architektonicznie elementem tężni solankowej będzie wysoka na 22,5 m, ośmiokątna wieża widokowa. Będzie ona najwyższym punktem dostępnym dla turystów. Wartość tej inwestycji 6,8 mln zł netto (8,4 mln zł brutto). Wokół obiektu powstaną elementy małej architektury - ławki, kosze na śmieci, gabloty na wystawy tematyczne. Alejki otaczające tężnię zostaną oświetlone  

Wieczornica Lokalnych Poetów - relacja

 

Wielicka tężnia rośnie w oczach – montują taras widokowy - zobacz zdjęcia

Muzyczna Barbórka w Mediatece  
Data: 4 grudnia 2019
Lokalizacja: Wieliczka

Już 4 grudnia w Wielickiej Mediatece odbędzie się Muzyczna Barbórka. O godzinie 19:00 w sali kinowej rozpocznie się koncert rumuńskich artystów z Satu Mare. Zagrają: George Negrea i Diu Osan. Wydarzeniu towarzyszyć będzie wystawa fotografii Bogumiła Krużla: "Wieliczka - Królewskie Miasto Skarbów".
Muzyczna Barbórka w Mediatece
Andrzejki z muzyką na żywo i chilli  
Data: 29-30 listopada 2019
Lokalizacja: Wieliczka

W piątek odbędą się dwa koncerty, O godzinie 20.00 na scenie pojawi się zespół Czyli.MY z jednym setem, a następnie bluesowa formacja Bluesfera.
Andrzejki z muzyką na żywo i chilli