bmw
.


leroy merlinkabaret

Opublikowano: 2013-12-18

Wielickie lodowisko znów działa


Co prawda prawdziwej zimy ze śniegiem pokrywającym wszystko jeszcze w Wieliczce nie doświadczyliśmy, ale pojeździć na łyżwach już można. Od kilku bowiem dni wielickie lodowisko jest czynne na sezon 2013/2014.

Wielickie lodowisko / fot. archiwum WieliczkaCity.pl

Lodowisko jak zawsze znajduje się na kortach tenisowych tuż obok Solnego Miasta w Parku Mickiewicza. W tym roku podwyżki cen biletów nie uświadczyliśmy, a nawet jeździmy 5 minut dłużej. Za bilet ulgowy przyjdzie nam zapłacić 6 zł, natomiast normalny kupujemy w ceni e 8 złotych. Do góry natomiast poszły ceny za wypożyczenie łyżew oraz ostrzenie łyżew. Za wypożyczenie łyżew zapłacimy o złotówkę więcej, natomiast ostrzenie będzie nas kosztowało 2 zł więcej niż w roku ubiegłym.


.......  Lodowisko w Wieliczce jest lodowiskiem sezonowym o wymiarach 30 m x 15 m. Wielickie lodowisko powstało w ramach pilotażowego projektu „Biały Orlik" i zostało oddane do użytku 7 grudnia 2010 roku. Więcej na temat lodowiska można się dowiedzieć tutaj.  

Wigilia i kiermasz świąteczny na wielickim rynku

 Spotkanie autorskie z Janem Wróblem  
Data: 19.09.2020 r.
Lokalizacja: Wieliczka

Mediateka - Biblioteka Miejska w Wieliczce zaprasza wszystkich czytelników i mieszkańców na spotkanie autorskie z Janem Wróblem pt.: "Grunwald 1410. Świętością nie wygrasz", które odbędzie się w dniu 19 września 2020 r. Wydarzenie odbędzie się w przestrzeni plenerowej Wielickiej Mediateki oraz w sali Kina Wielicka Mediateka.
Spotkanie autorskie z Janem Wróblem
WEHIKUŁ CZASU  
Data: 19.09.2020 r.
Lokalizacja: Wieliczka

19 września Mediateka- Biblioteka Miejska w Wieliczce zaprasza na wydarzenie „Dzień z Historią – Wehikuł Czasu”. W trakcie tego dnia uczestnicy będą mieli możliwość przeniesienia się do czasów wczesnego średniowiecza.
WEHIKUŁ CZASU