.


leroymerlin

kabaret

Opublikowano: 2010-02-26

Wieliczka będzie miała największą szkołę w Małopolsce


O budowie w Wieliczce kompleksu oświatowego mówiło się już w zeszłym roku. Teraz gdy rozstrzygnięto przetarg na budowę owego obiektu edukacyjnego można przejść do realizacji planów. Nowa szkoła powstanie na osiedlu Wincentego Pola do 2012 roku. 

Realizację tej inwestycji podzielono na dwa etapy. Przetarg na pierwszy etap budowy wygrała firma Strabag z Pruszkowa. W przyszłym tygodniu zostanie podpisana umowa ze zwycięzcą przetargu, który podejmie się realizacji pierwszego etapu budowy za około 10 milionów złotych. Prace budowlane mają ruszyć już w przyszłym miesiącu

Drugi etap budowy nowej wielickiej szkoły planuje się na lata 2011 – 2012. Koszt budowy wyniesie około 30 milionów złotych. W nowym budynku będą mieściły się dwie szkoły: Zespół Szkół Zawodowych oraz Zespół Szkół im. Brata Alojzego Kosiby. Szacuje się, że pierwszy dzwonek w tej największej w Małopolsce szkole zabrzmi już 1 września 2012 roku.


 

 Bal Królewski A.D. 2020  
Data: 8 lutego 2020
Lokalizacja: Wieliczka

Burmistrz Miasta i Gminy Wieliczka, Powiatowa i Miejska Biblioteka Publiczna w Wieliczce, Centrum Edukacyjno - Rekreacyjnego „Solne Miasto” oraz Centrum Kultury i Turystyki w Wieliczce serdecznie zapraszają na Bal Królewski A.D. 2020, który odbędzie się 8 lutego 2020 roku o godzinie 19:00, w centrum Edukacyjno-Rekreacyjnym "Solne Miasto".
Bal Królewski A.D. 2020
Spotkanie autorskie z Arturem Andrusem  
Data: 7 lutego 2020
Lokalizacja: Wieliczka

Wraz z początkiem 2020 roku powracamy z cyklem LITERACKIE WIDNOKRĘGI.
Spotkanie autorskie z Arturem Andrusem