bmw
.


leroy merlin

wse


kabaret

Opublikowano: 2010-02-26

Wieliczka będzie miała największą szkołę w Małopolsce


O budowie w Wieliczce kompleksu oświatowego mówiło się już w zeszłym roku. Teraz gdy rozstrzygnięto przetarg na budowę owego obiektu edukacyjnego można przejść do realizacji planów. Nowa szkoła powstanie na osiedlu Wincentego Pola do 2012 roku. 

Realizację tej inwestycji podzielono na dwa etapy. Przetarg na pierwszy etap budowy wygrała firma Strabag z Pruszkowa. W przyszłym tygodniu zostanie podpisana umowa ze zwycięzcą przetargu, który podejmie się realizacji pierwszego etapu budowy za około 10 milionów złotych. Prace budowlane mają ruszyć już w przyszłym miesiącu

Drugi etap budowy nowej wielickiej szkoły planuje się na lata 2011 – 2012. Koszt budowy wyniesie około 30 milionów złotych. W nowym budynku będą mieściły się dwie szkoły: Zespół Szkół Zawodowych oraz Zespół Szkół im. Brata Alojzego Kosiby. Szacuje się, że pierwszy dzwonek w tej największej w Małopolsce szkole zabrzmi już 1 września 2012 roku.


 

 Podążaj za kotem - wystawa  
Data: do 31 sierpnia 2020
Lokalizacja: Wieliczka

"Podążaj za kotem" to wystawa składająca się z 25 prac rumuńskich rysowników zrzeszonych w Klubie Rumuńskich Ilustratorów. Wystawę w Dziecięcej Strefie Wakacyjnej Wielickiej Mediateki można oglądać do 31 sierpnia.
Podążaj za kotem - wystawa
IV rocznica Światowych Dni Młodzieży 2016  
Data: 1-2 sierpnia 2020
Lokalizacja: Brzegi

Minęły już cztery lata od Światowych Dni Młodzieży, które odbyły się na Campus Misericordiae w Brzegach w 2016 roku. Na zamieszczonym poniżej plakacie znajdują się szczegóły obchodów IV rocznicy ŚDM2016.
IV rocznica Światowych Dni Młodzieży 2016