.


wse

Opublikowano: 2019-09-14

Wieliczka. Dwóch Gruzinów chciało okraść sklep – doszło do szamotaniny z ochroną, interweniowała policja.Dziś, tj. w sobotę 14 września w godzinach przedpołudniowych w dużym centrum handlowym przy ul. Piłsudskiego w Wieliczce dwóch Gruzinów próbowało okraść sklep.


Do zdarzenia doszło przed południem. Jak poinformował nas asp. Paweł Tomasik z Komendy Powiatowej Policji w Wieliczce - dwóch obywateli Gruzji w wieku 35 oraz 37 lat próbowało ukraść towary ze sklepowych regałów. Obsługa sklepu zauważyła to i zareagowała, mężczyźni oddali towary jednak pomiędzy nimi, a obsługą sklepu wywiązała się „ostra” dyskusja. Pracownicy sklepu wezwali na miejsce ochronę. Po przybyciu ochroniarzy doszło do szamotaniny pomiędzy ochroną, a złodziejami podczas której zniszczone zostały również towary znajdujące się na pólkach. Straty wyceniono na kilkaset złotych. Na miejscu niezwłocznie pojawiła się wielicka policja, która zatrzymała Gruzinów. Mężczyznom zostaną postawione zarzuty dotyczące zniszczenia towaru, a także prawdopodobnie naruszenia nietykalności cielesnej.   

Muzyczna Barbórka w Mediatece  
Data: 4 grudnia 2019
Lokalizacja: Wieliczka

Już 4 grudnia w Wielickiej Mediatece odbędzie się Muzyczna Barbórka. O godzinie 19:00 w sali kinowej rozpocznie się koncert rumuńskich artystów z Satu Mare. Zagrają: George Negrea i Diu Osan. Wydarzeniu towarzyszyć będzie wystawa fotografii Bogumiła Krużla: "Wieliczka - Królewskie Miasto Skarbów".
Muzyczna Barbórka w Mediatece
Andrzejki z muzyką na żywo i chilli  
Data: 29-30 listopada 2019
Lokalizacja: Wieliczka

W piątek odbędą się dwa koncerty, O godzinie 20.00 na scenie pojawi się zespół Czyli.MY z jednym setem, a następnie bluesowa formacja Bluesfera.
Andrzejki z muzyką na żywo i chilli