bmw


.


leroy merlin

wse

kabaret

Opublikowano: 2019-09-14

Wieliczka. Dwóch Gruzinów chciało okraść sklep – doszło do szamotaniny z ochroną, interweniowała policja.Dziś, tj. w sobotę 14 września w godzinach przedpołudniowych w dużym centrum handlowym przy ul. Piłsudskiego w Wieliczce dwóch Gruzinów próbowało okraść sklep.


Do zdarzenia doszło przed południem. Jak poinformował nas asp. Paweł Tomasik z Komendy Powiatowej Policji w Wieliczce - dwóch obywateli Gruzji w wieku 35 oraz 37 lat próbowało ukraść towary ze sklepowych regałów. Obsługa sklepu zauważyła to i zareagowała, mężczyźni oddali towary jednak pomiędzy nimi, a obsługą sklepu wywiązała się „ostra” dyskusja. Pracownicy sklepu wezwali na miejsce ochronę. Po przybyciu ochroniarzy doszło do szamotaniny pomiędzy ochroną, a złodziejami podczas której zniszczone zostały również towary znajdujące się na pólkach. Straty wyceniono na kilkaset złotych. Na miejscu niezwłocznie pojawiła się wielicka policja, która zatrzymała Gruzinów. Mężczyznom zostaną postawione zarzuty dotyczące zniszczenia towaru, a także prawdopodobnie naruszenia nietykalności cielesnej.   

Podążaj za kotem - wystawa  
Data: do 31 sierpnia 2020
Lokalizacja: Wieliczka

"Podążaj za kotem" to wystawa składająca się z 25 prac rumuńskich rysowników zrzeszonych w Klubie Rumuńskich Ilustratorów. Wystawę w Dziecięcej Strefie Wakacyjnej Wielickiej Mediateki można oglądać do 31 sierpnia.
Podążaj za kotem - wystawa
IV rocznica Światowych Dni Młodzieży 2016  
Data: 1-2 sierpnia 2020
Lokalizacja: Brzegi

Minęły już cztery lata od Światowych Dni Młodzieży, które odbyły się na Campus Misericordiae w Brzegach w 2016 roku. Na zamieszczonym poniżej plakacie znajdują się szczegóły obchodów IV rocznicy ŚDM2016.
IV rocznica Światowych Dni Młodzieży 2016