.


kabaret

Opublikowano: 2020-03-29

Wieliczka i powiat. Strażacy dostarczają żywność osobom potrzebującym i przekazują komunikaty mieszkańcom.Strażacy z powiatu wielickiego prowadzą działania związane z epidemią koronawirusa. M.in. prowadzą kampanie informacyjne dla mieszkańców oraz dostarczają żywność osobom potrzebującym pomocy.


W związku z panującą epidemią koronawirusa, od 26 marca aż do odwołania na terenie naszego powiatu z samochodów pożarniczych, druhowie z Ochotniczych Straży Pożarnych emitują komunikaty głosowe mające na celu przypomnieć mieszkańcom o zachowaniu środków ostrożności oraz o pozostaniu w domach, a jeżeli wyjście jest już koniecznie strażacy apelują, aby unikać kontaktu z innymi osobami i zachować dystans między nimi.

Druhowie Ochotniczych Straży Pożarnych włączonych do Krajowego Systemu Ratowniczo – Gaśniczego czynnie włączyli się do walki z zagrożeniem również poprzez dowożenie żywności osobom potrzebującym. Jak informuje st. kpt. Masternak Michał z KP Państwowej Straży Pożarnej w Wieliczce: Do działań dysponowani są ratownicy odpowiednio przeszkoleni jak również wyposażeni w niezbędne środki ochrony indywidualnej. Żywność przekazywana jest z zachowaniem zasad bezpieczeństwa: bez wchodzenia do pomieszczeń oraz bez kontaktu bezpośredniego z osobami. Od dnia 18 marca do chwili obecnej odnotowano 34 interwencje związane z dowozem żywności na terenie powiatu wielickiego.
   

7R Solna Wieliczka vs ENEA Energetyk Poznań  
Data: 29 lutego 2020
Lokalizacja: Wieliczka

Ostatni domowy mecz fazy zasadniczej już w najbliższą sobotę, czyli w wyjątkowy, dzień – 29 lutego.
7R Solna Wieliczka vs ENEA Energetyk Poznań
Filmowe Walentynki  
Data: 14 lutego 2020
Lokalizacja: Wieliczka

Czekoladki, maskotki, serduszka – to wszystko już było na ubiegłoroczne Walentynki, na poprzednie też… Czas świętować w filmowym stylu. 14 lutego Kopalnia Soli „Wieliczka” zaprasza na niezapomnianą „Podziemną galę muzyki filmowej”.
Filmowe Walentynki