.
Opublikowano: 2019-05-08

Wieliczka. Policjanci przez pomyłkę skontrolowali autobus którym dzieci jeździły na basen. Okazało się, że pojazd się do tego nie nadaje.Wczoraj, tj. 7 maja 2019 roku w godzinach porannych, przy jednej ze Szkół Podstawowych w Wieliczce pojawili się policjanci z KPP, aby skontrolować autobus mający zawieźć dzieci na wycieczkę.


Gdy wieliccy policjanci pojawili się na miejscu skontrolowali przez pomyłkę inny autobus, który akurat tam się znajdował. Autobusem tym dzieci jeżdżą na basen do Solnego Miasta. Jak się okazało, całe szczęście, że pojazd ten został skontrolowany, ponieważ jak poinformowała nas podkom. Magdalena Chwastek z KPP w Wieliczce, okazało się, że stan techniczny pojazdu nie zezwala na to, aby bezpiecznie przewozić dzieci. Policjanci zatrzymali dowód rejestracyjny pojazdu. Natomiast kontrola tego właściwego autobusu, który miał być pierwotnie sprawdzony, nie wykazała żadnych uchybień i dzieci mogły wyruszyć na wycieczkę.   

Letnie koncerty górniczej orkiestry  
Data: 6, 13, 20 i 27 lipca
Lokalizacja: Wieliczka

Reprezentacyjnej Orkiestry Dętej Kopalni Soli „Wieliczka” nikomu przedstawiać nie trzeba. Zespół działający nieprzerwanie od roku 1830 zachwyca nie tylko muzyką marszową, ale też własnymi aranżacjami przebojów rock i pop. Letnie koncerty w plenerze to już tradycja – górnicza orkiestra zaprasza w każdą wakacyjną sobotę o godz. 11.00 do Parku św. Kingi. Wstęp wolny.
Letnie koncerty górniczej orkiestry
Gala operetkowa 125 m pod ziemią  
Data: 28 lipca 2019 r.
Lokalizacja: Kopalnia Soli „Wieliczka”

Zapraszamy do komory Warszawa na niepowtarzalny koncert. 28 lipca artyści zabiorą publiczność w pełną emocji muzyczną podróż „Od Wiednia do Budapesztu”. W repertuarze fragmenty m.in. „Zemsty Nietoperza”, „Perły Tokaju”, „Barona Cygańskiego” oraz „Księżniczki Czardasza”.
Gala operetkowa 125 m pod ziemią