. carrefour


Opublikowano: 2019-05-08

Wieliczka. Policjanci przez pomyłkę skontrolowali autobus którym dzieci jeździły na basen. Okazało się, że pojazd się do tego nie nadaje.Wczoraj, tj. 7 maja 2019 roku w godzinach porannych, przy jednej ze Szkół Podstawowych w Wieliczce pojawili się policjanci z KPP, aby skontrolować autobus mający zawieźć dzieci na wycieczkę.


Gdy wieliccy policjanci pojawili się na miejscu skontrolowali przez pomyłkę inny autobus, który akurat tam się znajdował. Autobusem tym dzieci jeżdżą na basen do Solnego Miasta. Jak się okazało, całe szczęście, że pojazd ten został skontrolowany, ponieważ jak poinformowała nas podkom. Magdalena Chwastek z KPP w Wieliczce, okazało się, że stan techniczny pojazdu nie zezwala na to, aby bezpiecznie przewozić dzieci. Policjanci zatrzymali dowód rejestracyjny pojazdu. Natomiast kontrola tego właściwego autobusu, który miał być pierwotnie sprawdzony, nie wykazała żadnych uchybień i dzieci mogły wyruszyć na wycieczkę.   

9. Wielickie Dyktando  
Data: 15 czerwca 2019 r.
Lokalizacja: Wieliczka

15 czerwca 2019 roku o godz. 11:00, w sali kinowej Wielickiej Mediateki, rozpoczną się zmagania dziewiątej edycji lokalnego konkursu ortograficznego. W tym roku autorem tekstu będzie dr hab. Mirosława Mycawka.
9. Wielickie Dyktando
Rozmowy przy wspólnym stole...  
Data: 29 maja 2019 r.
Lokalizacja: Wieliczka

Serdecznie zapraszamy wszystkich mieszkańców: dzieci, młodzież, dorosłych na czwarte spotkanie w cyklu: "Rozmowy przy wspólnym stole - NIE MA DZIECI, SA LUDZIE, które odbędzie się w Wielickiej Mediatece, w dniu 29 maja 2019 roku, o godzinie 10:00. W rozmowie gościnny udział wezmą dzieci z Przedszkola Samorządowego nr 2 w Wieliczce.
Rozmowy przy wspólnym stole...