.


leroy merlinkabaret

Opublikowano: 2012-06-29

Wieliczka powitała w nocy Włochów - zwycięzców półfinału Euro 2012!


Dziś, około drugiej w nocy, piłkarska Reprezentacja Włoch powróciła do swojej bazy pobytowej- hotelu„Turówka” w Wieliczce. We wczorajszym meczu półfinałowym Włosi zmiażdżyli niemiecką drużynę- Mario Balotelli brawurowo zdobył dwie bramki dla „Squadra Azzurra” w 20 i 36 minucie.

Podopieczni Joachima Loewa nie byli w stanie zatrzymać włoskiego ataku, ale udało im się zdobyć honorową bramkę z rzutu karnego.Mecz zakończył się wynikiem 2:1 i zaowocował pierwszym od 44 lat awansem Włochów do finałów Mistrzostw Europy. Mieszkańcy Wieliczki, nie zważając na późną godzinę, jednogłośnie postanowili powitać triumfatorów meczu. Wieliczanie powitali Włochów, tak, jak na zwycięzców przystało: rozstawionymi wzdłuż ulicy pochodniami i werblami, na których orkiestra dęta „Podstolice” grała najpopularniejsze włoskie melodie. Po dotarciu na miejsce, sztab Włoskiej Reprezentacji na czele z trenerem, Cesare Prandellim wyruszł w pielgrzymkę do Sanktuarium Najświętszej Rodziny w Krakowie.Noc Bibliotek 2020  
Data: 09.10.2020 r.
Lokalizacja: Wieliczka

Mediateka – Biblioteka Miejska w Wieliczce zaprasza na Noc Bibliotek 2020. Tegoroczna, VI już edycja Nocy Bibliotek, odbędzie się pod hasłem „Klimat na czytanie”.
Noc Bibliotek 2020
Maja Hawranek i Szymon Opryszek gośćmi Nocy Bibliotek  
Data: 09.10.2020 r.
Lokalizacja: Wieliczka

Już 9 października (piątek) o godzinie 19:00 zapraszamy serdecznie do sali kinowej Wielickiej Mediateki na spotkanie autorskie z niezależnymi reporterami Mają i Szymonem pt.: „Nasza droga do klimatu”.
Maja Hawranek i Szymon Opryszek gośćmi Nocy Bibliotek