.
carrefour

dacia

Opublikowano: 2018-08-11

Wieliczka. Wyciągnęli nóż w sklepie monopolowym, grozili że zabiją ekspedientkę. Ukradli dwa czteropaki...Dwaj napastnicy grozili nożem oraz paralizatorem, żądając wydania alkoholu w jednym ze sklepów monopolowych w Wieliczce.


7 sierpnia po godzinie 22.00 dyżurny Komendy Powiatowej Policji w Wieliczce otrzymał informację o rozboju. Do zdarzenia doszło w jednym ze sklepów monopolowych na terenie Wieliczki.

W rozmowie ze zgłaszającą ustalono, że do sklepu, w którym pracuje weszło dwóch mężczyzn, którzy zażądali wydania piwa nie płacąc za nie. Gdy ekspedientka odmówiła, mężczyźni zaczęli jej ubliżać. Po chwili jeden z nich wyciągnął z kieszeni nóż, oraz latarkę z zamontowanym paralizatorem. Mężczyzna zagrozili kobiecie pozbawieniem życia jeżeli wezwie na miejsce patrol policji. Po sterroryzowaniu kobiety mężczyźni zabrali dwa czteropaki piwa o łącznej wartości 24 zł.

Funkcjonariusze szybko ustalili dane mężczyzn i rozpoczęli ich poszukiwania. Kilka godzin później sprawca rozboju oraz jego kolega zostali zatrzymali. Zebrane przez śledczych dowody pozwoliły na przedstawienie jednemu z mężczyzn zarzutów rozboju z użyciem niebezpiecznego narzędzia.

8 sierpnia br. Prokurator Prokuratury Rejonowej w Wieliczce zastosował wobec mężczyzny środek zapobiegawczy w postaci dozoru policyjnego.

KPP Wieliczka

   II Festiwal Muzyki Organowej i Kameralnej  
Data: 19 sierpnia 2018 r.
Lokalizacja: Wieliczka

Serdecznie zapraszamy do udziału w II edycji FESTIWALU MUZYKI ORGANOWEJ I KAMERALNEJ W WIELICZCE pod patronatem Burmistrza Miasta i Gminy Wieliczka Artura Kozioła oraz Rektora Akademii Muzycznej w Krakowie prof. dra hab. Stanisława Krawczyńskiego.
II Festiwal Muzyki Organowej i Kameralnej
SALTY INSPIRATIONS JAZZ FESTIVAL 2018  
Data: 4 sierpnia 2018 r.
Lokalizacja: Wieliczka

Wspaniali artyści, doskonała muzyka i klimatyczna sceneria Rynku Górnego w Wieliczce – 4 sierpnia o godz. 20.00 zapraszamy do udziału w pierwszej edycji SALTY INSPIRATIONS JAZZ FESTIVAL. Na wielickiej scenie zaprezentują się:
SALTY INSPIRATIONS JAZZ FESTIVAL 2018