.
Opublikowano: 2019-06-17

Wieliczka z tytułem „Gminy 30-lecia Wolności RP”Nagrodę „Gmina 30-lecia Wolności RP” dla Wieliczki, odebrał w piątek w Warszawie burmistrz Artur Kozioł, w towarzystwie zastępcy Piotra Krupy. Wyróżnienie przyznała Ogólnopolska Federacja Przedsiębiorców i Pracodawców.


Plebiscyt Orły Polskiego Samorządu to najbardziej cenione przedsięwzięcie w środowisku samorządowym, realizowanym w ramach Ogólnopolskiego Programu Regionów Samorządowa Marka Roku. Propaguje najlepsze wzorce funkcjonowania i rozwoju samorządów.

Przyznając Wieliczce nagrodę „Gminy 30-lecia Wolności RP” kapituła konkursowa wzięła pod uwagę całokształt działań, które na przestrzeni ostatnich lat zapewniały rozwój miasta w obszarach takich, jak: edukacja, ochrona zdrowia, ochrona środowiska, wydarzenia kulturalne, polityka społeczna, inwestycje miejskie oraz rozwój gospodarczy.

UMIG Wieliczka

 
Wieliczka z tytułem „Gminy 30-lecia Wolności RP” - zobacz zdjęcia   

Letnie koncerty górniczej orkiestry  
Data: 6, 13, 20 i 27 lipca
Lokalizacja: Wieliczka

Reprezentacyjnej Orkiestry Dętej Kopalni Soli „Wieliczka” nikomu przedstawiać nie trzeba. Zespół działający nieprzerwanie od roku 1830 zachwyca nie tylko muzyką marszową, ale też własnymi aranżacjami przebojów rock i pop. Letnie koncerty w plenerze to już tradycja – górnicza orkiestra zaprasza w każdą wakacyjną sobotę o godz. 11.00 do Parku św. Kingi. Wstęp wolny.
Letnie koncerty górniczej orkiestry
Gala operetkowa 125 m pod ziemią  
Data: 28 lipca 2019 r.
Lokalizacja: Kopalnia Soli „Wieliczka”

Zapraszamy do komory Warszawa na niepowtarzalny koncert. 28 lipca artyści zabiorą publiczność w pełną emocji muzyczną podróż „Od Wiednia do Budapesztu”. W repertuarze fragmenty m.in. „Zemsty Nietoperza”, „Perły Tokaju”, „Barona Cygańskiego” oraz „Księżniczki Czardasza”.
Gala operetkowa 125 m pod ziemią