.


leroy merlinkabaret

Opublikowano: 2012-06-27

Wieliczka żegna Włochów przed półfinałem Euro 2012


Dziś rano, pod Szkołą Podstawową nr 2 w Wieliczce około 800 dzieci wraz z opiekunami i władzami miasta rozwinęło gigantyczną flagę Włoch, szeroką na 4,5 m i długą aż na 60m! Inicjatywa została zorganizowana po to, aby spotkać się z włoską reprezentacją piłki nożnej i życzyć jej powodzenia przed czwartkowym, półfinałowym starciem z Niemcami

Korowód, któremu przewodniczyła orkiestra dęta „Podstolice”, przeszedł ulicami Legionów, Goliana, Powstania Warszawskiego, Dembowskiego aż pod hotel "Turówka"- miejsce pobytowe Włochów w czasie Euro 2012. Dwadzieściorgu dzieci z wielickich szkół udało się spotkać z Reprezentacją Włoch, w tym z zawodnikami wielkiego formatu, Gianluigi Buffonem, Andrea Pirlo i Mario Balotellim. Otrzymali autografy i piłki, a w zamian, podarowali piłkarzom drzewka szczęścia. Około 10:30, machając wszystkim z autokaru, włoska reprezentacja udała się na lotnisko w Balicach, by stamtąd polecieć do Warszawy na jutrzejszy mecz z Niemcami. Zarówno reprezentacja Włoch jak i Niemiec po przylocie do Warszawy zatrzymają się w tzw. hotelach transferowych. Włosi będą nocować w hotelu Sofitel Victoria, a Niemcy w hotelu Mercure Grand.
 


 


 


 


 


 


 


 


 


 


 


 


 


 Noc Bibliotek 2020  
Data: 09.10.2020 r.
Lokalizacja: Wieliczka

Mediateka – Biblioteka Miejska w Wieliczce zaprasza na Noc Bibliotek 2020. Tegoroczna, VI już edycja Nocy Bibliotek, odbędzie się pod hasłem „Klimat na czytanie”.
Noc Bibliotek 2020
Maja Hawranek i Szymon Opryszek gośćmi Nocy Bibliotek  
Data: 09.10.2020 r.
Lokalizacja: Wieliczka

Już 9 października (piątek) o godzinie 19:00 zapraszamy serdecznie do sali kinowej Wielickiej Mediateki na spotkanie autorskie z niezależnymi reporterami Mają i Szymonem pt.: „Nasza droga do klimatu”.
Maja Hawranek i Szymon Opryszek gośćmi Nocy Bibliotek