.
Opublikowano: 2015-04-01

Wizyta bibliotekarzy z Ukrainy, Mołdawii i Gruzji w Wieliczce


W ubiegły piątek wielicką bibliotekę odwiedziły bibliotekarki z Ukrainy, Mołdawii i Gruzji, które przyjechały do Polski w ramach projektu „Biblioteka jako współczesna Agora – budowanie dialogu w społeczności lokalnej” realizowanego min. przez Fundację Rozwoju Społeczeństwa Informacyjnego, która realizuje w Polsce Program Rozwoju Bibliotek,

fot. PiMBP w Wieliczce

W dniu 27.03.2015 w Wieliczce, a dokładnie w bibliotece gościła 10 osobowa grupa bibliotekarzy z Gruzji, Mołdowy i Ukrainy. Bibliotekarki odwiedziły wielicką bibliotekę, gdzie miały możliwość zapoznania się z działami i działaniami wielickiej książnicy oraz wysłuchania prezentacji Agaty Czarnoty-Bajorek, dyrektora PiMBP o miejscu biblioteki w otoczeniu społecznym i o systemie identyfikacji wizualnej oraz prezentacji Agnieszki Batko koordynatorki projektu „Strefa Innowacji” w wielickiej bibliotece na temat działań strefy oraz zawieranych przez bibliotekę partnerstw na rzecz realizacji rozmaitych projektów.

Celem wizyty było pokazanie bibliotekarkom ze wschodu, że nawet mała biblioteka może wiele, jeśli odpowiada na potrzeby społeczne i dążąc do realizacji wyznaczonych celów współpracuje z innymi: firmami, instytucjami, stowarzyszeniami, czy nawet osobami prywatnymi. Na koniec bibliotekarki odwiedziły również jedną z filii wielickiej biblioteki na os. Krzyszkowice. Zdziwił je fakt, że na tak małej przestrzeni można prowadzić tyle rozmaitych działań z ludźmi i dla ludzi.

Wielicka biblioteka była jedna z wielu zwiedzanych przez zagranicznych bibliotekarzy. Bibliotekarki zwiedziły wcześniej min. bibliotekę w Oświęcimiu i oraz Małopolski Ogród Sztuk w Krakowie a także kilka innych bibliotek w Polsce. Celem wizyty jest nie tylko poznanie pracy bibliotek, ale również ich współpracy ze środowiskiem.

[ACB]Wizyta bibliotekarzy z Ukrainy, Mołdawii i Gruzji w Wieliczce - zobacz zdjęcia

Kabaret Smile w Wieliczce  
Data: 15 września 2019 r.
Lokalizacja: Wieliczka

Tego jeszcze nie było! Już dzisiaj zapraszamy na wielki finał tegorocznej edycji projektu RYNEK W CENTRUM KULTURY.
Kabaret Smile w Wieliczce
Festiwal Muzyki Organowej i...  
Data: 18 sierpnia 2019 r.
Lokalizacja: Wieliczka

Serdecznie zapraszamy na trzecią odsłonę Festiwalu Muzyki Organowej i Kameralnej w Wieliczce, podczas której rozbrzmią utwory z repertuaru J. S. Bacha, H. Purcella i innych kompozytorów.
Festiwal Muzyki Organowej i...