. carrefour


Opublikowano: 2015-04-01

Wizyta bibliotekarzy z Ukrainy, Mołdawii i Gruzji w Wieliczce


W ubiegły piątek wielicką bibliotekę odwiedziły bibliotekarki z Ukrainy, Mołdawii i Gruzji, które przyjechały do Polski w ramach projektu „Biblioteka jako współczesna Agora – budowanie dialogu w społeczności lokalnej” realizowanego min. przez Fundację Rozwoju Społeczeństwa Informacyjnego, która realizuje w Polsce Program Rozwoju Bibliotek,

fot. PiMBP w Wieliczce

W dniu 27.03.2015 w Wieliczce, a dokładnie w bibliotece gościła 10 osobowa grupa bibliotekarzy z Gruzji, Mołdowy i Ukrainy. Bibliotekarki odwiedziły wielicką bibliotekę, gdzie miały możliwość zapoznania się z działami i działaniami wielickiej książnicy oraz wysłuchania prezentacji Agaty Czarnoty-Bajorek, dyrektora PiMBP o miejscu biblioteki w otoczeniu społecznym i o systemie identyfikacji wizualnej oraz prezentacji Agnieszki Batko koordynatorki projektu „Strefa Innowacji” w wielickiej bibliotece na temat działań strefy oraz zawieranych przez bibliotekę partnerstw na rzecz realizacji rozmaitych projektów.

Celem wizyty było pokazanie bibliotekarkom ze wschodu, że nawet mała biblioteka może wiele, jeśli odpowiada na potrzeby społeczne i dążąc do realizacji wyznaczonych celów współpracuje z innymi: firmami, instytucjami, stowarzyszeniami, czy nawet osobami prywatnymi. Na koniec bibliotekarki odwiedziły również jedną z filii wielickiej biblioteki na os. Krzyszkowice. Zdziwił je fakt, że na tak małej przestrzeni można prowadzić tyle rozmaitych działań z ludźmi i dla ludzi.

Wielicka biblioteka była jedna z wielu zwiedzanych przez zagranicznych bibliotekarzy. Bibliotekarki zwiedziły wcześniej min. bibliotekę w Oświęcimiu i oraz Małopolski Ogród Sztuk w Krakowie a także kilka innych bibliotek w Polsce. Celem wizyty jest nie tylko poznanie pracy bibliotek, ale również ich współpracy ze środowiskiem.

[ACB]Wizyta bibliotekarzy z Ukrainy, Mołdawii i Gruzji w Wieliczce - zobacz zdjęcia

IX Festiwal Ludzi Pozytywnie Zakręconych  
Data: 16 czerwca 2019 r.
Lokalizacja: Wieliczka

Zbliża się IX edycja Festiwalu Ludzi Pozytywnie Zakręconych. Festiwal ten odbędzie się już 16 czerwca na Zamku Żupnym w Wieliczce.
IX Festiwal Ludzi Pozytywnie Zakręconych
9. Wielickie Dyktando  
Data: 15 czerwca 2019 r.
Lokalizacja: Wieliczka

15 czerwca 2019 roku o godz. 11:00, w sali kinowej Wielickiej Mediateki, rozpoczną się zmagania dziewiątej edycji lokalnego konkursu ortograficznego. W tym roku autorem tekstu będzie dr hab. Mirosława Mycawka.
9. Wielickie Dyktando