.


leroy merlinkabaret

Opublikowano: 2015-12-22

Włamania w Wieliczce i okolicy – sezon trwa, bądź czujny!


Wygląda na to, że trwa właśnie sezon na włamania w naszej okolicy. W ostatnim czasie doszło w Wieliczce do kilku tego typu zdarzeń.


Krzyszkowice czy Lednica Górna to tylko niektóre miejsca gdzie niedawno włamano się do domów czy mieszkań. Ostatnie z nich zdarzyło się w zeszłym tygodniu. Złodziei najbardziej interesują pieniądze i biżuteria.

W większości przypadków do włamań dochodzi w ciągu dnia, kiedy nie ma domowników. Apelujemy do mieszkańców, aby zwracać uwagę na wszelkie, budzące podejrzenia zachowanie osób „kręcących” się w rejonie mieszkań i domów. Czujność sąsiedzką, jest w takiej sytuacji nieoceniona. Nie udzielajmy informacji o sąsiadach osobom, których nie znamy, zwracajmy uwagę na „obce” samochody zaparkowane czy krążące w pobliżu naszych domów czy bloków. Złodzieje mogą w ten sposób prowadzić rozpoznanie. W przypadku zauważenia takich osób, zapamiętajmy ich rysopis, a w przypadku podejrzanych pojazdów krążących w rejonie posesji zapamiętajmy numer rejestracyjny i niezwłocznie poinformujmy o tym wielicką Policję. Wszelkie, nawet z pozoru błahe informacje mogą być istotne w rozpoznaniu i schwytaniu sprawców włamań.

O tej porze roku dość szybko robi się ciemno. Gdy w domu/mieszkaniu nie pali się światło złodziej wie, że nikogo nie ma. Przed włamaniem może nas uchronić chociażby najzwyklejszy, automatyczny włącznik światła, który jest dostępny chociażby w hipermarketach. Jeżeli wyjeżdżasz poproś sąsiada o regularne wyciąganie listów ze skrzynki, zabieranie ulotek reklamowych i zapalanie światła co jakiś czas. To spowoduje, że złodzieje nie będą mieli pewności, czy mieszkanie zostało pozostawione bez opieki.