.


leroymerlin

kabaret

Opublikowano: 2015-09-25

Włoski prezent na jubileusz 30-lecia klubu MKS MOS Wieliczka


Ze wspaniałej wycieczki z Włoch powróciły Mistrzynie Polski w minisiatkówce, siatkarki MKS MOS Wieliczka: Martynka Lewińska, Madzia Kubas oraz Natalka Pajdak, które na co dzień uczestniczą w zajęciach prowadzonych przez Międzyszkolny Ośrodek Sportowy w Wieliczce.

 
Wyjazd był nagrodą za zwycięstwo w największym dziecięcym turnieju siatkarskim na świecie, w którym w tegorocznej edycji wystartowało 40.000 młodych adeptów siatkówki. Podczas pobytu we Włoszech naszym siatkarkom towarzyszył ambasador Kinder+Sport, 450-krotny reprezentant kraju Piotr Gruszka. Sportowcy w pierwszym dniu pobytu zwiedzili Albę, miasto będące główną siedzibą partnera projektu firmy Ferrero, kolejnego dnia odkrywali tajemnice Muzeum Egipskiego w Turynie, by w kolejnych dniach uczestniczyć w światowej wystawie EXPO 2015 w Mediolanie. W programie zaplanowano odwiedziny pawilonu Polskiego oraz Kinder+Sport. Na wystawie prezentowane były dokonania 147 krajów, wielu międzynarodowych organizacji jak ONZ, Unia Europejska czy Caritas. W ostatnim dniu pobytu nasze siatkarki wzięły udział w towarzyskim międzypaństwowym turnieju, który miał na celu integrację środowiska siatkarskiego oraz dobrą zabawę. Turniej młodych sportowców był kulminacją wyjazdu. Swoją obecnością mecz finałowy uświetnili prezes Ferrero Paulo Fulci, wiceminister gospodarki RP Arkadiusz Bąk oraz dyrektor generalny Ferrero Enrico Bottero. Nasze siatkarki wraz z trenerem Grzegorzem Stareńczakiem powróciły z Włoch pełne bogatych i niezapomnianych wrażeń, które były możliwe dzięki projektowi realizowanemu przez firmę Ferrero oraz Polski Związek Piłki Siatkowej.

Najlepsi młodzi siatkarze i siatkarki, którzy uczestniczyli w przedsięwzięciu to drużyny: MKS MOS Wieliczka, KS Lechia Tomaszów Mazowiecki, MOSM Tychy, DMKS Plas Kielce, Wieżyca Stężyca oraz UKS 22 Kraków.

Włoski prezent na jubileusz 30-lecia klubu MKS MOS Wieliczka - zobacz zdjęcia

Bal Królewski A.D. 2020  
Data: 8 lutego 2020
Lokalizacja: Wieliczka

Burmistrz Miasta i Gminy Wieliczka, Powiatowa i Miejska Biblioteka Publiczna w Wieliczce, Centrum Edukacyjno - Rekreacyjnego „Solne Miasto” oraz Centrum Kultury i Turystyki w Wieliczce serdecznie zapraszają na Bal Królewski A.D. 2020, który odbędzie się 8 lutego 2020 roku o godzinie 19:00, w centrum Edukacyjno-Rekreacyjnym "Solne Miasto".
Bal Królewski A.D. 2020
Spotkanie autorskie z Arturem Andrusem  
Data: 7 lutego 2020
Lokalizacja: Wieliczka

Wraz z początkiem 2020 roku powracamy z cyklem LITERACKIE WIDNOKRĘGI.
Spotkanie autorskie z Arturem Andrusem