.
dacia
Opublikowano: 2017-05-23

"Wnuczek" nadal skuteczny. 81-latek oddał oszustom 30 tys. zł81-letni mężczyzna sam poinformował Policję, kiedy zorientował się, że został oszukany. Z jego relacji wynikało, że w sobotę 20 maja br. około godz. 12.00 na telefon stacjonarny zadzwoniła kobieta, która oświadczył, że jest policjantką.


Kobieta poinformowała mężczyznę, że jego wnuczka potrąciła na przejściu dla pieszych człowieka i w związku z tym potrzebuje pieniędzy aby uniknąć kary. Staruszek miał przekazać pieniądze na terenie parkingu przy kościele w miejscowości Gdów. Senior w umówionym miejscu oddał oszustom 30 tys. zł, aby jego wnuczka nie trafiła z kratki. Po pewnym czasie starszy pan denerwując się losem wnuczki, zadzwonił do niej i wtedy okazało się, że padł ofiarą oszustów.

Oszuści na swoje ofiary najczęściej wybierają osoby starsze, które typują na podstawie numerów w książce telefonicznej. Wiedzą, że z telefonów stacjonarnych korzystają przeważnie ludzie starsi, dlatego też łatwiej jest nimi manipulować i grać na ich uczuciach. Przestępcy bezwzględnie wykorzystują fakt, że osoby starsze chcą czuć się potrzebne i gdy ktoś z rodziny znajdzie się w kłopotliwej sytuacji czy niebezpieczeństwie, bez wahania oddadzą ostatni grosz, żeby ratować bliskich.

Ostrzegamy przed pożyczaniem, przekazywaniem pieniędzy nieznanym osobom. Jeżeli mamy wątpliwości poradźmy się kogoś z rodziny lub sami zadzwońmy do „wnuczka” „siostrzeńca” i zweryfikujmy, czy to z nim rozmawialiśmy i czy to na pewno on potrzebuje pieniędzy, a nie osoba, która się pod niego podszywa. O próbie wyłudzenia pieniędzy koniecznie należy zawiadomić Policję.


KPP Wieliczka


   
Popołudnie ze Straussem 2017  
Data: 30 lipca 2017 r.
Lokalizacja: Wieliczka

Muzeum Żup Krakowskich Wieliczka zaprasza na cykl czterech koncertów „Popołudnie ze Straussem” na dziedzińcu Zamku Żupnego w Wieliczce i w Muzeum w kopalni soli. Koncerty, obok utworów rodziny Straussów, zaprezentują także dzieła innych uznanych kompozytorów europejskich w XIX w.
Popołudnie ze Straussem 2017
Rocznica ŚDM 2016  
Data: 29 - 30 lipca 2017 r.
Lokalizacja: Wieliczka

Campus Misericordiae Wieliczka – Brzegi - historia tego miejsca rozpoczęła się rok temu pod koniec lipca, kiedy to Papież Franciszek w tym miejscu spotkał się z młodzieżą całego świata.
Rocznica ŚDM 2016