bmw


.


leroy merlin

wse

kabaret

Opublikowano: 2020-01-14

WOŚP 2020 – podsumowanie finału - dzięki Waszym wielkim sercom blisko 70 000 złotych!Ta niedziela na długo pozostanie w naszej pamięci! Za nami 28. Finał Wielkiej Orkiestry Świątecznej Pomocy, podczas którego tradycyjnie już na ulicach Wieliczki i sąsiednich miejscowości spotkać można było wolontariuszy z rozpoznawalnymi w całej Polsce puszkami i serduszkami, którzy pod hasłem „Wiatr w żagle” zbierali fundusze dla zapewnienia najwyższych standardów diagnostycznych i leczniczych w dziecięcej medycynie zabiegowej.


Dzięki Waszym wielkim sercom udało się zebrać rekordową kwotę blisko 70 tys. zł. Dodatkowo cały czas trwają aukcje na allegro
https://allegro.pl/uzytkownik/CKiTWieliczka

Podobnie jak w ubiegłych latach moc atrakcji czekała na wszystkich, którzy to niedzielne popołudnie zdecydowali się spędzić w Centrum Edukacyjno-Rekreacyjnym SOLNE MIASTO. Serca amatorów słodkich wypieków podbiły panie z Kół Gospodyń Wiejskich Podstolice, Czarnochowice, Brzegi, Janowice, które przygotowały degustację ciast i ciasteczek. Do swojego „Stolika rozmaitości” bez względu na wiek i czytelnicze upodobania przyciągała wielicka biblioteka, proponując ekologiczne gadżety w zamian za wrzucenia datku do puszki.

Sportowe emocje zapewniła wirtualna rzeczywistość, której stanowisko z kierownicą pozwoliło poczuć się jak na prawdziwych wyścigach samochodowych. Nie lada atrakcją, zwłaszcza wśród najmłodszych były również pokazy Wodnego Pogotowania Ratunkowego i pokazy ratownictwa medycznego przygotowane przez Wielicką Grupę Ochotniczo-Medyczną oraz pojazd strażacki OSP Raciborsko.

W tym czasie na scenie wystąpili: Zespół REFLECTION BAND, zespół ZAHRIJA, Maria Czajczyk-Juszczyk z zespołem ONE MORE TIME oraz zespół IMMERSJA, którym serdecznie dziękujemy za charytatywne występy dla WOŚP. Największą atrakcją wieczoru był koncert STEFANO TERRAZZINO – żywiołowego tancerza i piosenkarza pochodzącego ze słonecznej Sycylii. W przerwie między występami prowadzone były licytacje przedmiotów ofiarowanych przez mieszkańców naszego miasta, dzięki którym udało się pozyskać blisko 12 tys. Wśród darczyńców znalazł się Burmistrz Wieliczki, który przekazał na rzecz Wielkiej Orkiestry Świątecznej Pomocy honorowy kordzik strażacki przyznany Burmistrzowi przez strażaków Ochotniczych Straży Pożarnych z Gminy Wieliczka w podziękowaniu za wsparcie dla druhów OSP.

W tym roku specjalnie dla Wielkiej Orkiestry Świątecznej Pomocy na scenie Wielickiej Mediateki wystąpił Teatr Sztolnia. Aktorzy działający pod patronatem Centrum Kultury i Turystyki w Wieliczce wystawili w nowej odsłonie swoją kultową komedię „Ciotka Karola”, rozbawiając jak zawsze publiczność do łez. Cały dochód pozyskany od publiczności trafił do puszek wolontariuszy WOŚP.

W tym wyjątkowym dniu po wrzuceniu datku do puszki możliwe było również skorzystanie z konsultacji rehabilitacyjnych w Wielickim Centrum Rehabilitacji oraz wejście do wybranych atrakcji „Solnego Miasta”, takich jak siłownia, basen i sala zabaw.

W tym miejscu serdeczne podziękowania składamy blisko 60 wolontariuszom naszego sztabu, którzy przez całą niedzielę przemierzali Wieliczkę i sąsiednie miejscowości.
Szczególne podziękowania dla naszych partnerów i sponsorów:

Miasto i Gmina Wieliczka, Centrum Edukacyjno-Rekreacyjne Solne Miasto, Wielicka Miediateka, Powiatowa i Miejska Biblioteka w Wieliczce, PTTK Wieliczka, Wielicka Grupa Ochotniczo-Medyczna, Wodne Pogotowie Ratunkowe, Pałeczka Animacje&Facepanting, Wielickie Centrum Rehabilitacji, Teatr Sztolnia, Hotel Salin oraz Bistro Frugi, które zadbało o ciepły poczęstunek dla naszego sztabu i wolontariuszy :-)

Dziękujemy również za przekazanie przedmiotów i usług do licytacji: Grupie twórczej „W wolnej chwili”, Grupie Twórców ART KLUB,Winnica Wieliczka, salon Md MonDaw Nails, KATALUNA, Sklep zielarsko-medyczny VITA STYLE, ALBERO, Firma Jubilerska Stanisława Łokas, Mydlarnia u Franciszka, Salon fryzjerski z Wieliczki -Manufaktura Fryzur, Koło Pszczelarzy w Wieliczce, Kwiaciarnia Zielony Domek, Ośrodek Wsparcia Dziennego – Brzegi oraz KGW Iskry Mietniowa, Kazoku Shusi, OSP Raciborsko, Wielicka Grupa Ochotniczo-Medyczna, Stefano Terazzino, Hotel Vinnica, Zespół Immersja, Arena Mocy, Salcom Ratownictwo Wodne.

Pełna fotorelacja - kliknij

CKiT Wieliczka
fot. CKiT Wieliczka

WOŚP 2020 – podsumowanie finału - dzięki Waszym wielkim sercom blisko 70 000 złotych! - zobacz zdjęcia   

Podążaj za kotem - wystawa  
Data: do 31 sierpnia 2020
Lokalizacja: Wieliczka

"Podążaj za kotem" to wystawa składająca się z 25 prac rumuńskich rysowników zrzeszonych w Klubie Rumuńskich Ilustratorów. Wystawę w Dziecięcej Strefie Wakacyjnej Wielickiej Mediateki można oglądać do 31 sierpnia.
Podążaj za kotem - wystawa
IV rocznica Światowych Dni Młodzieży 2016  
Data: 1-2 sierpnia 2020
Lokalizacja: Brzegi

Minęły już cztery lata od Światowych Dni Młodzieży, które odbyły się na Campus Misericordiae w Brzegach w 2016 roku. Na zamieszczonym poniżej plakacie znajdują się szczegóły obchodów IV rocznicy ŚDM2016.
IV rocznica Światowych Dni Młodzieży 2016