.


leroymerlin

kabaret

Opublikowano: 2019-09-03

Wrzesień w górach - gdzie warto pojechaćZgodnie z tekstem starej harcerskiej piosenki jesienią góry są najszczersze i właśnie wtedy najlepiej wyruszyć na dalekie szlaki, pełne zapierających dech w piersiach widoków. Sprawdź, gdzie warto wyruszyć na wrześniową wycieczkę.


Połonina Wetlińska i żubr przy drodze

Jesienią drzewa przybierają przeróżne kolory od żółci, przez intensywne pomarańcze oraz czerwienie, kończąc na brązach. Najlepiej podziwiać tę paletę barw zdobywając najdziksze Polskie góry, czyli Bieszczady. Jeżeli chcesz odpocząć od zgiełku miasta, zapomnieć o pracy i przyziemnych sprawach wybierz się właśnie tam. We wrześniu łagodne połoniny, w tym Połonina Wetlińska sprawią, że odpoczniesz, naładujesz akumulatory i nabierzesz energii do działania. Dzięki różnorodności drzew, krzewów i traw jakie tam rosną zakochasz się w pięknych, pełnych koloru widokach oraz odetchniesz świeżym, jesiennym, górskim powietrzem. Bardziej wprawieni turyści mogą wyruszyć na najwyższy szczyt po polskiej stronie Bieszczad i zdobyć przepiękną Tarnicę. Dzikości Bieszczadom dodaje fakt, że na każdym kroku możesz spotkać leśne zwierzęta, bowiem to tu żyją królowie puszczy - żubry, a także łosie i watahy wilków. Jeżeli jednak nie planowałeś tak dalekiej podróży, nic straconego! Szybkie pożyczki przez Internet łatwo rozwiążą Twój problem, a Ty będziesz mógł przeżyć niezapomniane chwile i wrócić z bagażem wspomnień.

Najwyższy szczyt Czech na wyciągnięcie ręki

Karkonosze są kolejnym punktem na mapie polskich gór, które warto odwiedzić wrześniową porą. To tam znajdziesz spokojne szlaki, spędzisz miło czas na łonie natury i zdobędziesz najwyższy szczyt naszych południowych sąsiadów - Śnieżkę. Jest to idealne miejsce na parodniową jesienną wycieczkę. Jeżeli sezon urlopowy masz już za sobą łatwe pożyczki przez Internet zasilą Twój budżet, dzięki czemu będziesz mógł wyjechać na weekend do Karpacza. To w tym urokliwym mieście wjedziesz kolejką na Kopę, skąd możesz udać się na Śnieżkę, gdzie mieści się obserwatorium meteorologiczne oraz rozpościera się przepiękny widok na czeską stronę gór. Nie myśl jednak, że jest to prosta trasa. Tuż przed wejściem na sam szczyt, bardzo często zmienia się pogoda. Mimo, że zaczynając podróż świeci słońce, po chwili może spaść deszcz, a nawet śnieg i grad. Dlatego nim zdobędziesz ostatni odcinek szlaku warto wejść do jednego z najbardziej znanych karkonoskich schronisk górskich - "Domu Śląskiego" i skosztować pysznej zupy pomidorowej, albo gorącej czekolady. Kolejną miejscowością, którą warto odwiedzić będąc w Karkonoszach jest Szklarska Poręba. Na pewno wprawionym narciarzom kojarzy się ona z wyśmienitymi stokami, niemniej jednak warto wybrać się tam także jesienną porą, by zobaczyć jeden z najpopularniejszych wodospadów - wodospad Kamieńczyka i obowiązkowo zrobić sobie zdjęcie ze spokojnym bernardynem z beczułką rumu na szyi i wodospadem w tle.

A może Zakopane?

Jesień to także idealna pora, aby odwiedzić najwyższe polskie góry i wybrać się do Zakopanego. We wrześniu nawet najbardziej uczęszczane szlaki powoli pustoszeją, a Ty możesz cieszyć się spokojem przemierzając Dolinę Chochołowską, czy też Kościeliską, rozmawiając z góralami i próbując przepysznych oscypków przygotowywanych przez bacę w tradycyjny sposób. Pożyczki przez Internet pomogą Ci zrealizować to marzenie i zdobyć Kasprowy Wierch, Halę Gąsienicową, czy też sprawdzić czy na Giewoncie Śpiący Rycerz wciąż czuwa nad Zakopanem. Przekonaj się sam, czy jesienią góry są najszczersze i zaplanuj wrześniową wycieczkę.

artykuł sponsorowany   

Filmowe Walentynki  
Data: 14 lutego 2020
Lokalizacja: Wieliczka

Czekoladki, maskotki, serduszka – to wszystko już było na ubiegłoroczne Walentynki, na poprzednie też… Czas świętować w filmowym stylu. 14 lutego Kopalnia Soli „Wieliczka” zaprasza na niezapomnianą „Podziemną galę muzyki filmowej”.
Filmowe Walentynki
Bal Królewski A.D. 2020  
Data: 8 lutego 2020
Lokalizacja: Wieliczka

Burmistrz Miasta i Gminy Wieliczka, Powiatowa i Miejska Biblioteka Publiczna w Wieliczce, Centrum Edukacyjno - Rekreacyjnego „Solne Miasto” oraz Centrum Kultury i Turystyki w Wieliczce serdecznie zapraszają na Bal Królewski A.D. 2020, który odbędzie się 8 lutego 2020 roku o godzinie 19:00, w centrum Edukacyjno-Rekreacyjnym "Solne Miasto".
Bal Królewski A.D. 2020