. majowapark

Opublikowano: 2019-03-12

Wspólne działania gdowski i wielickich funkcjonariuszy pozwoliły na odnalezienie zaginionego mężczyzny.W minionym tygodniu mężczyzna wyszedł z domu do kościoła, z którego nie powrócił, pomimo zbliżającej się nocy. Zaniepokojona losem mężczyzny rodzina przekazała Policji informację, że zaginiony może potrzebować pilnej pomocy.


Niepokojące zgłoszenie o zaginięciu mężczyzny dotarło do dyżurnego gdowskiej jednostki około 1 w nocy. Rodzina, która zaalarmowała Policję, była pełna obaw o zdrowie i życie 64-latka. Istniało duże przypuszczenie, że mężczyzna potrzebuje pilnej pomocy. Z uwagi na charakter i stan zdrowia zaginionego oficer dyżurny natychmiast zadysponował odpowiednie siły. Policjanci nie zwlekając rozpoczęli poszukiwania.

Funkcjonariusze już wkrótce po zgłoszeniu odnaleźli mężczyznę. Odnaleziony 64-latek po godzinach spędzonych w niskiej temperaturze, był już znacznie wyziębiony. Policjanci zabezpieczyli go przed dalszym wychłodzeniem, a następnie przekazali pod opiekę rodziny.

Dzięki szybkim i skutecznym działaniom policjantów nie doszło do nieszczęścia.

KPP Wieliczka   

Cyberprzemoc - jak jej przeciwdziałać?  
Data: 6 marca 2019
Lokalizacja: Wieliczka

Serdecznie zapraszamy wszystkich mieszkańców: młodzież 16+, nauczycieli, pedagogów, rodziców, dorosłych, seniorów na trzecie spotkanie w cyklu "Rozmowy przy wspólnym stole", pod hasłem: CYBERPRZEMOC – JAK JEJ PRZECIWDZIAŁAĆ? Wielicka Mediateka, 6 marca 2019 roku, o godzinie 18:00.
Cyberprzemoc - jak jej przeciwdziałać?
Alfabet Zgody. Bo tylko TAK, znaczy TAK.  
Data: 6 marca 2019
Lokalizacja: Wieliczka

Burmistrz Wieliczki, Powiatowa i Miejska Biblioteka Publiczna w Wieliczce oraz Miejsko Gminny Ośrodek Pomocy Społecznej zapraszają na cykl wydarzeń organizowanych w ramach Tygodnia Zgody we współpracy z Fundacją Autonomia oraz Ośrodkiem Badań nad Mediami Uniwersytetu Pedagogicznego im. KEN w Krakowie pod hasłem: „ALFABET ZGODY”, 6 marca 2019 r.
Alfabet Zgody. Bo tylko TAK, znaczy TAK.