. carrefour


Opublikowano: 2019-03-12

Wspólne działania gdowski i wielickich funkcjonariuszy pozwoliły na odnalezienie zaginionego mężczyzny.W minionym tygodniu mężczyzna wyszedł z domu do kościoła, z którego nie powrócił, pomimo zbliżającej się nocy. Zaniepokojona losem mężczyzny rodzina przekazała Policji informację, że zaginiony może potrzebować pilnej pomocy.


Niepokojące zgłoszenie o zaginięciu mężczyzny dotarło do dyżurnego gdowskiej jednostki około 1 w nocy. Rodzina, która zaalarmowała Policję, była pełna obaw o zdrowie i życie 64-latka. Istniało duże przypuszczenie, że mężczyzna potrzebuje pilnej pomocy. Z uwagi na charakter i stan zdrowia zaginionego oficer dyżurny natychmiast zadysponował odpowiednie siły. Policjanci nie zwlekając rozpoczęli poszukiwania.

Funkcjonariusze już wkrótce po zgłoszeniu odnaleźli mężczyznę. Odnaleziony 64-latek po godzinach spędzonych w niskiej temperaturze, był już znacznie wyziębiony. Policjanci zabezpieczyli go przed dalszym wychłodzeniem, a następnie przekazali pod opiekę rodziny.

Dzięki szybkim i skutecznym działaniom policjantów nie doszło do nieszczęścia.

KPP Wieliczka   

9. Wielickie Dyktando  
Data: 15 czerwca 2019 r.
Lokalizacja: Wieliczka

15 czerwca 2019 roku o godz. 11:00, w sali kinowej Wielickiej Mediateki, rozpoczną się zmagania dziewiątej edycji lokalnego konkursu ortograficznego. W tym roku autorem tekstu będzie dr hab. Mirosława Mycawka.
9. Wielickie Dyktando
Rozmowy przy wspólnym stole...  
Data: 29 maja 2019 r.
Lokalizacja: Wieliczka

Serdecznie zapraszamy wszystkich mieszkańców: dzieci, młodzież, dorosłych na czwarte spotkanie w cyklu: "Rozmowy przy wspólnym stole - NIE MA DZIECI, SA LUDZIE, które odbędzie się w Wielickiej Mediatece, w dniu 29 maja 2019 roku, o godzinie 10:00. W rozmowie gościnny udział wezmą dzieci z Przedszkola Samorządowego nr 2 w Wieliczce.
Rozmowy przy wspólnym stole...