.


leroymerlin

kabaret

Opublikowano: 2015-02-19

Wspólny pościg Służby Celnej i wielickiej policji za obywatelem Ukrainy


Policjanci z Komendy Powiatowej Policji w Wieliczce pełniący służbę radiowozem w m. Targowisko zauważyli jadącego z dużą prędkością Mercedesa, a za nim jadący na sygnałach uprzywilejowanych radiowóz Służby Celnej.

fot. WieliczkaCity.pl

Policjanci przyłączyli się do pościgu i ruszyli za pojazdem. W pewnej chwili Mercedes zatrzymał się, po czym wysiedli z niego dwaj pasażerowie, za którymi ruszyli funkcjonariusze Służby Celnej. Następnie pojazd pojechał dalej- policjanci ruszyli w dalszy pościg za mercedesem. Nagle policjanci zauważyli, że mercedes został ukryty za jedną z posesji w miejscowości Niewiarów. Policjanci zatrzymali się i podjęli penetracje terenu. Chwilę później zauważyli dwóch mężczyzn. Jeden z nich na widok funkcjonariuszy zaczął uciekać i próbował ukryć się w zaroślach za posesją. Został zatrzymany – okazał się nim 44-letni obywatel Ukrainy.

W samochodzie zatrzymanego 44-latka zabezpieczono 500 kartonów papierosów bez polskich znaków akcyzy oraz wódkę bez polskiej akcyzy. Mężczyzna wyjaśnił, że nie zatrzymał się do kontroli Służby Celnej w obawie o przewożony towar. Mężczyzna został przekazany Straży Granicznej.

KWP w Krakowie

Bal Królewski A.D. 2020  
Data: 8 lutego 2020
Lokalizacja: Wieliczka

Burmistrz Miasta i Gminy Wieliczka, Powiatowa i Miejska Biblioteka Publiczna w Wieliczce, Centrum Edukacyjno - Rekreacyjnego „Solne Miasto” oraz Centrum Kultury i Turystyki w Wieliczce serdecznie zapraszają na Bal Królewski A.D. 2020, który odbędzie się 8 lutego 2020 roku o godzinie 19:00, w centrum Edukacyjno-Rekreacyjnym "Solne Miasto".
Bal Królewski A.D. 2020
Spotkanie autorskie z Arturem Andrusem  
Data: 7 lutego 2020
Lokalizacja: Wieliczka

Wraz z początkiem 2020 roku powracamy z cyklem LITERACKIE WIDNOKRĘGI.
Spotkanie autorskie z Arturem Andrusem