.
Opublikowano: 2012-03-08

Wspominamy ferie w bibliotece


Tegoroczne ferie w wielickiej bibliotece zgromadziły sporą grupę dzieci, które postanowiły swój wolny czas spędzić właśnie u nas. W programie zajęć, na całe dwa tygodnie ferii nie zabrakło warsztatów edukacyjnych, świetnej zabawy oraz wycieczek i licznych spotkań z ciekawymi osobami.

Szczególnie interesujące okazały się warsztaty poświęcone szkoleniu dzieci w zakresie udzielania pierwszej pomocy w sytuacjach zagrożenia życia. Warsztaty, które poprowadziła Katarzyna Szoch–Jędrys, prezes fundacji ŚWIAT DZIECIOM, pokazały i nauczyły maluchy odpowiednich zachowań. Dzieci aktywnie uczestniczyły w zajęciach, każde z nich miało okazję wczuć się w sytuację, kiedy należy komuś udzielić pierwszej pomocy. Spotkaniu towarzyszyły przeróżne „mrożące krew w żyłach” historyjki, opowiadane przez dzieci. Dodatkową atrakcją było spotkanie z policjantem Arturem Byczkiem, który zwracał uwagę na wiele niebezpieczeństw czyhających na dzieci, w szkole, w domu czy też na ulicy. Były to pouczające warsztaty, które uświadomiły uczestnikom, jak ważne jest by dbać o bezpieczeństwo, nie tylko swoje, ale również innych. Podczas naszych codziennych spotkań nie zabrakło zajęć plastyczno – technicznych, które dają dzieciom zadowolenie i radość płynącą z wiary we własne siły oraz możliwości twórcze. Wspaniałe prace powstały z okazji walentynek. Serca wykonane metodą Iris folding zachwycały wykonaniem i starannością. Uczestnicy spotkań zdolnościami plastycznymi mieli okazję pochwalić się również podczas „Zabawy z językiem angielskim”.


Większość zajęć w czasie ferii odbywała się w naszej bibliotece. Aby urozmaicić nie tylko ich przebieg, ale również miejsce prowadzenia, postaraliśmy się o to, by ferie "spędzone w bibliotece" odbywały się także poza jej murami. Zorganizowaliśmy wyjazd do kina oraz do Muzeum Historycznego Miasta Krakowa w celu zwiedzania Podziemi Rynku. Prezentowana tam wystawa jest multimedialnym widowiskiem, a zwiedzający mogą nie tylko zobaczyć, ale i dotknąć historii z początków miasta. Wycieczki edukacyjne, które staramy się organizować podczas wakacyjnych i zimowych spotkań, są źródłem wielu obserwacji i doświadczeń, a wyjazd do muzeum to z pewnością świetna lekcja, która na długo pozostanie w pamięci dzieci.


Śnieżną ferajnę w bibliotece zakończyły warsztaty podróżnicze poświęcone Afryce. Było to pierwsze spotkanie z cyklu „Podróże przez kontynenty”. Więcej informacji na temat przebiegu spotkania można znaleźć w zakładce Aktualności na stronie internetowej biblioteki www.biblioteka.wieliczka.eu

Barwne zajęcia, ciepła i miła atmosfera oraz wiele atrakcji - wszystko to towarzyszyło tegorocznym zajęciom w czasie ferii.
Już teraz serdecznie zapraszamy na wakacyjne spotkania!

PiMBPKabaret Młodych Panów: To jest chore!  
Data: 26 października 2019
Lokalizacja: Wieliczka

"To jest chore" - najnowsza propozycja Kabaretu Młodych Panów, jak każdy ich program, dotyka kwestii społecznych, tego z czym spotykamy się na co dzień.
Kabaret Młodych Panów: To jest chore!
Kabaret Smile w Wieliczce  
Data: 15 września 2019 r.
Lokalizacja: Wieliczka

Tego jeszcze nie było! Już dzisiaj zapraszamy na wielki finał tegorocznej edycji projektu RYNEK W CENTRUM KULTURY.
Kabaret Smile w Wieliczce